Стало відомо, яку дорожню карту будуть розробляти на саміті миру в Швейцарії

На саміті миру в Швейцарії будуть розробляти дорожню карту руху до миру

В уряді Швейцарії повідомили, що на Глобальний саміт миру, який відбудеться 15-16 червня, зареєструвалися станом на зараз 90 держав та організацій.

При цьому, офіційно підтверджено, що мета саміту полягає саме у визначенні "дорожньої карти" руху до мирного процесу. При цьому прикладне обговорення матимуть пункти, що мають широку міжнародну увагу, тобто мова йде про безпеку та гуманітарні питання.

"Отже, можемо констатувати дві складові. Перша - орієнтована на конкретний результат. Друга - на визначення шляху руху до миру та розуміння справедливого миру",
- відзначила політолог Олеся Яхно.

За її словами, Україна очікує результату за трьома напрямками/пунктами. Перше - це вільне судноплавство, тобто продовольча безпека. Друге - ядерна й енергетична безпека. Третє - обмін полоненими і повернення незаконно депортованих дітей.

"Це якраз реалістичні цілі. Бо у продовольчій безпеці (яка напряму залежить від судноплавства), так само, як і в ядерній чи енергетичній безпеці, зацікавлені й ті країни, які не ввели санкції проти РФ",
- відзначила політолог.

Що стосується реальності досягнення миру, другої складової, говорить експерт, то усі розуміють, що це довгостроковий процес. Але важливо, щоб він базувався на українському підході, тобто, на міжнародному праві.

Також, говорить Яхно, важливо зупинити подальшу агресію Росії й не допустити навʼязування російського варіанту капітуляції, бо це означатиме подальшу конфліктність у всьому світові, і для цього якраз важлива участь якомога більшої кількості країн у саміті миру, що продемонструвало б відкидання російських підходів.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про істерику РФ перед самітом миру.