Стало відомо, скільки цивільних українців перебувають у російському полоні

Обміняти цивільних важче, ніж військових

У російському полоні перебуває понад 14 тисяч цивільних громадян України, розповів уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець на пресконференції "Повернути означає врятувати".

За словами омбудсмена, серед 14 тисяч цивільних громадян є люди, які потрапили у російський полон після анексії Криму та агресії на Донбасі, починаючи з 2014 році.

"У це число включені громадяни України, яких Росія затримувала з 2014 року на території АР Крим та на території Донецької та Луганської областей, а також після початку повномасштабного вторгнення на всіх територіях України, які перебували або перебувають під окупацією", - розповів Дмитро Лубінець.

За його словами, з усіх цивільних полонених понад 2 тисячі – це особи віком 65 і більше років.

Омбудсмен також відзначив, що цивільних людей значно складніше повертати додому, ніж військовослужбовців і дітей.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що російські загарбники продовжують наступати на кількох напрямках у Донецькій області. Терористична Росія не досягає значних успіхів на фронті останнім часом, але ситуація на полі бою залишається складною для обох сторін. Інтенсивність бойових дій за добу сягає 150 боєзіткнень. Ворог має резерви та ресурси для продовження обстрілів артилерією та авіацією.

Також портал "Коментарі" писав, що російські окупанти з 506 полку Збройних сил РФ записали відеозвернення і розповіли, що насправді відбувається на фронті. Солдати розповіли, що їх відправили "на забій" без належної підтримки та забезпечення. Окупанти сказали, що на полі бою залишається багато їхніх товаришів по службі, які потребують допомоги, але забрати їх заборонено. За останніми даними ЗСУ, загальні втрати Росії на території України складають 549 840 осіб.