Стало відомо, на яку ділянку фронту мали піти боєприпаси із підірваного складу в Торопці

Таких вибухів, як в Торопці світова військова історія не знає

Вибухи, які сталися 18 вересня у Торопці, що в Тверській області Росії, є безпрецедентними в історії світових воєн, заявив в ефірі "Еспресо" військовий експерт Defense Express Іван Киричевський.

За його словами, наразі відсутні об'єктивні дані, які б дозволяли точно встановити, що саме росіяни зберігали на складі у Тверській області. Експерт відзначає, що існують різні припущення щодо типів боєприпасів, які там могли бути. Наприклад, Центр протидії дезінформації припустив, що там могли зберігатися північнокорейські балістичні ракети KN-23. Водночас, з посиланням на СБУ, з'явилася інформація про можливе зберігання ракет "Точка-У". Хоча Росія більше не виробляє такі ракети, їх продовжують випускати в КНДР. Тому зараз краще почекати, поки перша хвиля ажіотажу спаде, і тоді вже аналізувати ситуацію, відзначив Киричевський.

За його словами, боєприпаси зі складу 107 арсеналу ГРАУ були призначені для забезпечення російських військових у Курській області.

"Мабуть, у світовій військовій історії так не вибухало. Бо вибухи на складі боєприпасів у Тверській області навіть призвели до землетрусу. Якщо проаналізувати епізоди Першої світової війни, або вибух в Київській фортеці 1918 року та й під час Другої світової війни нічого подібного не було, щоб так вибухали склади боєприпасів. До того ж якщо зіставити те, яке значення мав цей 107 арсенал ГРАУ для російських військових, то є інформація, що саме цей склад відповідав за живлення російського угрупування, яке діє на Курщині. Саме тому, всі ці боєприпаси теоретично могли полетіти по наших військових", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в Офісі президента прокоментували удар по склад з боєприпасами одним єдиним словом "мало".