Стало відомо, хто в Україні та РФ виступає проти встановлення миру просто зараз

Наразі немає жодних передумов для того, щоб Україна та РФ підписали мирну угоду

Чим ближче 20 січня, тим більше в Україні очікувань, що війна скоро закінчиться, відзначив політолог Роман Пономаренко.

Проте, говорить експерт, якщо подивитися на ситуацію на фронті, то для цього прямо зараз немає жодних передумов. За його словами, війна продовжує перебувати на тій стадії, коли жодна зі сторін не може завдати ворогу рішучої поразки, і тим примусити його до миру.

Пономаренко підкреслює, що просування росіян на Донбасі оплачується дуже великою кров’ю, і, попри всі проблемні моменти в ЗСУ, не призводить до обвалу фронту. І головне, додає експерт, ресурси обох країн, людські та матеріальні, ще далеко не вичерпані. В таких умовах відсутній самий зміст для початку мирних переговорів, додав політолог.

"Ба більше, врегулювання конфлікту шляхом перемовин, коли жодна зі сторін не отримає бажаного, гарантовано не сподобається елітам і суспільству обох країн. Наслідки для правлячих верств можуть бути фатальними, і вони це чудово розуміють. Тому з об’єктивної точки зору наразі все виглядає так, що обидва уряди мають і будуть продовжувати бойові дії, в сподіванні зайняти більш виграшну позицію для переговорів, чи на те, що противник складе зброю першим. Тому розслаблятися не варто", - підсумував експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що є три сценарії завершення війни – оптимістичний, песимістичний та реальний, каже політолог, військовий Кирило Сазонов. За його словами, від партнерів України та цін на нафту залежатиме, який із цих сценаріїв буде втілений у життя. Суть оптимістичного сценарію полягає в тому, що після фактичної відмови Кремля від переговорів на умовах США Білий Дім іде за логічним сценарієм, який багато політиків уже озвучили. Для нормального переговорного процесу Україна має бути сильною та озброєною до зубів.