Стало відомо, чому війська НАТО в Україні не замінять членство в Альянсі
Україна продовжує наполягати на тому, що тільки членство в НАТО є надійною гарантією безпеки
Україна продовжує наполягати на вступі до НАТО, вважаючи це єдиною гарантією безпеки, адже всі інші механізми вже вичерпано. Ця вимога стала одним із ключових аргументів у можливих переговорах із Росією, зазначив в ефірі 24 каналу політтехнолог Михайло Шейтельман.
За його словами, на тлі агресивної риторики Росії, яка висуває власні ультиматуми, Україна чітко формулює свої позиції. Шейтельман підкреслив, що процес вступу до НАТО є надзвичайно складним, оскільки потребує одностайного схвалення усіх 32 членів Альянсу та вирішення численних технічних і юридичних питань. Проте українська дипломатія вже довела свою ефективність, досягнувши постачання сучасного озброєння та винищувачів F-16.
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що вступ до НАТО – це принципова позиція нашої країни на переговорах. При цьому Шейтельман додав, що дійсно, усі інші гарантії безпеки, такі як Будапештський меморандум, не спрацювали. Лише членство в Альянсі може забезпечити справжній захист України, додав він.
Україна також має угоди про безпеку з понад 20 країнами, серед яких США. Один із пунктів договору зі Сполученими Штатами передбачає сприяння зближенню України з НАТО. Інші домовленості включають постачання зброї, авіації та військову підтримку.
Ситуація ускладнюється очікуванням інавгурації Дональда Трампа, який, ймовірно, наполягатиме на переговорах між Україною та Росією. Тим часом країна-агресорка висуває неприйнятні умови, серед яких – відмова України від вступу до НАТО, зняття санкцій та визнання анексії Криму й ще чотирьох областей.
Україна ж стоїть на своєму: санкції проти Росії мають зберігатися, а НАТО – негайно прийняти нашу країну до своїх лав.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у Кремлі змінили думку щодо мирних ініціатив Трампа.