Стало відомо, чому Україна і РФ не змогли домовитися про швидкий мир в 2022 році
Україна була готова до поступок Росії у 2022 році, але не до капітуляції
Головним чинником того, що Україна та РФ не змогли домовитися про мир в 2022 році стало те, що ворогуючі сторони прагнули різних цілей у цих переговорах, вважає політолог Володимир Фесенко.
За його словами, Кремлю не вдалося захопити Київ за три дні, але російські війська стояли під Києвом, і в Москві сподівалися, що в ході переговорів вдасться примусити українське керівництво до фактичної капітуляції і виконання більшості своїх вимог (зміна влади в Києві, так звані "демілітарізація" і "денацифікація" України, тощо).
Втім, як відзначив політолог, українська армія зупинила ворога під Києвом і Харковом, але їй не вистачало зброї і боєприпасів, і не було зрозумілим, чи вдасться вистояти перед російською навалою в довгостроковій перспективі.
На його думку, теоретичний шанс на компроміс був наприкінці березня 2022 року в Стамбулі. Однак, за словами політолога, на той момент до компромісу не була готовою Росія. Він нагадав, що російська відповідь на українські пропозиції з’явилась тільки у другій половині квітня 2022 року, коли шанс на компроміс фактично вже був втрачений.
Політолог підкреслив, що після того, як стало відомо про трагедії в Бучі і Ірпені, ставлення до переговорів з РФ різко змінилося в негативний бік і у президента Зеленського і у більшості українців. Емоційний і моральний шок від цих трагедій сформував у українців вкрай критичне ставлення до самої ідеї якогось компромісу з росіянами, додав Фесенко.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін зазнав поразки, що похитнуло його позиції на переговорах.