Стало відомо, чому РФ запустила по Україні менше ракет, ніж завжди

Є кілька пояснень тому, чому РФ запускає по Україні менше ракет, ймовірно, вона їх накопичує

Терористична Росія скоротила кількість ракетних ударів по Україні, проте точні причини такої тенденції можна буде з'ясувати лише згодом, якщо вона збережеться, відзначив в ефірі "Еспресо" головний редактор Defense Express Олег Катков.

За його словами, дійсно, після пікових атак Росія суттєво скоротила кількість ракетних обстрілів. Однак, додав експерт, станом на зараз складно однозначно стверджувати, чи пов'язано це із вичерпанням запасів озброєння, чи з іншими факторами. Порівняно з масованими ударами 2023 та 2024 років, масштаби сьогоднішніх атак значно менші, визнав Катков.

При цьому експерт припустив, що однією з причин цього може бути уповільнення виробництва ракет у Росії. Водночас російська армія, ймовірно, накопичує озброєння, зменшуючи кількість атак.

"Темп ракетних атак по території України диктується саме часом виробництва засобів. Так, ворог може накопичувати ракети. Зокрема, сьогодні ворог використав лише 4 крилаті ракети "Калібр", хоча за даними ГУР МОУ, ворог здатний виробляти цей тип ракет у кількості кілька десятків щомісяця", - відзначив Катков.

За його словами, російські загарбники дуже давно використовують таку малу кількість "калібрів" і, ймовірно, накопичує ці ракети.

"Можна також припустити, що те виробництво ракет, яке росіяни сьогодні мають, є неправдивою інформацією і виробляється значно менша кількість ракет. Однак, лише аналіз атак за довгий час, до прикладу пів року, може дати певну інформацію. У короткостроковій перспективі вірогідно назвати причини зменшення застосування ракет для ударів по території України складно. Зараз дійсно кількість випущених ракет і самих атак значно менша, ніж це було в попередній період", - пояснив Катков.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Сили оборони України 15 січня відбили масовану ракетну атаку російських військ. Окупанти застосовували ударні дрони та кілька типів ракет повітряного, наземного та морського базування.