Стало відомо, чому РФ категорично проти виходу США із переговорів

Путін комфортна почуває себе із Трампом, а от Європа чудово розуміє всі загрози з боку РФ

Попри власні обіцянки дотримуватися “великоднього перемир’я”, Росія більше двох тисяч разів його порушила. При цьому Москва не втратила нагоди традиційно перекладати провину на Україну, звинувачуючи її у нібито недотриманні тиші. Такими діями Кремль демонструє відсутність зацікавленості у довготривалому перемир’ї та реальних кроках до миру, відзначила політолог Олеся Яхно.

Втім, Росія не зацікавлена у виході США з мирного процесу, відзначила експерт.

“Бо тоді Україна залишається з Європою, зі спробами та з прагненням Європи все-таки отримати певну фінансову і військову підтримку з боку США як для безпеки України, так і для безпеки самої Європи. У той момент як Росія втрачає ті можливі плюси, які авансом продемонструвала адміністрація Дональда Трампа Путіну в частині двосторонніх відносин. Тому Росія не зацікавлена в тому, щоб США вийшли з переговорного процесу", - підкреслила Яхно.

Вона також звернула увагу на те, що Кремль демонстративно здатен на короткочасне припинення обстрілів — щоб згодом мати підстави звинувачувати Україну в “порушеннях”, як це вже стало російською тактикою.

Яхно переконана, що Москва не зацікавлена в реальному плані дій, де чітко визначено послідовність: спершу — припинення вогню, потім — гарантії безпеки від Європи і частково США, і вже далі — політичне врегулювання.

На її думку, наступні дні стануть визначальними для подальшого розвитку мирних ініціатив і покажуть, чи вийдуть США із переговорного процесу. Вона також наголосила, що США все одно повинні чітко окреслити свою позицію щодо ситуації.

“Ці реалії складаються з двох частин. Перше — це настільки США готові дійсно підтримувати, надавати військову допомогу Україні, нехай і за гроші, а не як гуманітарну допомогу. І друге питання — як будуть вибудовуватися відносини на адресу Росії в частині санкцій: просування чинних санкцій, введення, можливо, нових обмежень і вибудовування або не вибудовування подальшого двостороннього формату відносин", - підкреслила політолог.

Яхно додала: попри всю складність ситуації, певні домовленості щодо припинення авіаударів по Україні та можливої “тиші на морі” залишаються потенційно досяжними. Але ключовим фактором залишається політична воля Москви — якої наразі немає.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чому США змушують Україну віддати Крим РФ.