Скільки з України виїхало людей: соціолог назвав страшну статистику
Раніше в Україну поверталися частіше сім'ї з дітьми, а зараз здебільшого - літні люди та одинаки
Зараз з України виїжджає у два-три рази більше людей, ніж повертається назад. Про це повідомив соціолог Володимир Паніотто під час ефіру на телеканалі "Київ24".
За його словами, раніше до України частіше поверталися сім’ї з дітьми, а нині здебільшого приїжджають люди літнього віку або одинаки. Найголовнішою причиною повернення він назвав родинні зв’язки — саме через них близько 70% людей вирішують повернутись.
Паніотто також звернув увагу на те, що приблизно 20% з тих, хто повернулися, мають намір вирішити власні справи в Україні та згодом знову виїхати, переважно до європейських країн.
Він додав, що значна кількість громадян повертається до України, аби пройти лікування, оскільки в Європі є серйозні труднощі з отриманням медичних послуг через великі черги до лікарів.
За словами експерта, зараз в Україні проживає орієнтовно 29-30 мільйонів людей. При цьому дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців свідчать, що станом на березень 2023 року за кордон виїхали близько 8 мільйонів українців. Водночас деякі демографи вважають, що ці цифри завищені.
Паніотто наголосив, що наразі йдеться про близько 6 мільйонів громадян України, які перебувають за межами країни. Він підкреслив, що різниця у 2 мільйони не є показником повернення цієї кількості людей — радше це результат уточнення статистичних даних.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що соціологи дізналися, яке покарання українці хочуть для корупціонерів. Аналітики КМІС поцікавилися в українців про справедливе покарання корупціонерам. Як виявилося, конфіскація майна та термін у в'язниці мають визначальне значення.
Якщо має місце конфіскація майна та 10 років реального терміну, 74-80% вважатимуть вирок справедливим незалежно від тривалості розгляду. Також більшість (58-62%) незалежно від розгляду будуть готові сприйняти як справедливий вирок із конфіскацією майна та 3 роками в'язниці. У разі решти випадків, де немає конфіскації чи немає реального терміну, менше половини українців вважають вирок справедливим. Наприклад, навіть у разі 10 років ув'язнення при короткому (6 місяців) розгляді, але без конфіскації, вже 46% вважатимуть вирок справедливим (і 49% — несправедливим).