Ситуація з оборонними рубежами плачевна. Солдати риють окопи "практично ложками"

Народні депутати побували на одному із кордонів, де є можливість наступу Росії. Як відзначила у Фейсбуці нардеп Вікторія Сюмар, ситуація зі зведенням оборонних рубежів насправді є плачевною

За два роки повномасштабної війни з Росією у України досі немає надійних оборонних рубежів, каже Вікторія Сюмар.

"Ні, в нас досі немає ні власної "лінії Суровікіна", ні "лінії Сирського". Хоча є установка її копати, що добре. Правда - не ясно чим", -
відзначила нардеп.

За її словами, на жаль, у України на більшості напрямках немає бетонних споруд, які можуть зупинити наступ росіян та врятувати життя. Більше того, навіть не завжди є споруди з деревом та скобами.

А це означає, підкреслює Сюмар, що без цього окопи обсипаються від води і снігу. Вже не кажучи про артобстріл. І про "накати" з відповідною гідроізоляцією і водовідведеннями, щоб не по коліна в багнюці, додала нардеп.

"В нас є військові, які копають ці окопи, як вони самі кажуть, "практично ложками", тобто лопатами. Хоча їх робота - воювати, а не шукати дерево, скоби, плівку і техніку. Вірніше просити: в волонтерів, благодійників чи громад",
- додала політик.

Саме тому, за її словами, кілька місяців тому у Верховній Раді було ініційоване створення ТСК щодо фортифікацій, адже є необхідність розібратися, скільки було виділено коштів на облаштування захисту від загарбників, чи збудовані ці захисні споруди, на який час вони можуть затримати ворога у разі наступу.

Сюмар підкреслила, що якісні фортифікації - питання виживання і держави, і армії. Їх побудова мала б стати певною національною ідеєю: від рівня малих громад до національного рівня, включно з бізнесом, додала вона.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у Верховній Раді скасували пленарні засідання 6, 7 та 8 березня, бо народні депутати поїхали на фронт перевіряти облаштування оборонних рубежів.