Шантаж зброєю: чому США диктують Україні, кого мобілізувати
Призовний вік в Україні: як американські політики впливають на рішення Києва
Американські політики, пропонуючи почати мобілізацію з 18 років, викликають більше питань, ніж відповідей. Військовий експерт і голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко називає ці пропозиції не військовою потребою, а політичним маневром.
За його словами, рішення про зміну призовного віку повинні ухвалювати ті, хто дійсно розуміє потреби української армії. Наприклад, командири бригад часто наголошують, що їм потрібні молоді бійці. Але водночас на вулицях міст залишаються тисячі чоловіків віком 25+ років, які не долучаються до оборони.
Окрему увагу військовий звернув на проблему ухиляння від мобілізації. В Україні не бракує випадків, коли підроблені студентські довідки стають перепусткою від служби. Деякі приватні навчальні заклади записують сотні псевдостудентів, які навіть не числяться в списках.
На думку військового, обговорювати зниження призовного віку доцільно лише тоді, коли буде вичерпано всі інші ресурси, і це стане реальною потребою для армії.
Раніше “Коментарі” писали, що з 1 січня 2025 року в Україні усі чоловіки віком від 18 до 25 років мають пройти обов’язкову військову підготовку. Програма спрямована на формування базових оборонних навичок та зняття страхів перед армією, і це, як наголошують у ЗСУ, зовсім не мобілізація. Про це розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.