Шанси досягти перемир'я значні: озвучено терміни, коли Путіна дотиснуть на поступки
У Кремля залишилося небагато часу для маневрів, після чого переговори стануть неминучими.
Війна, яку Росія розв’язала проти України, триває вже понад два роки, і дедалі більше людей сподіваються на зрушення — якщо не на повноцінний мир, то хоча б на тимчасове перемир’я. Імовірність такого розвитку подій у найближчій перспективі не виключає російський опозиційний політик Ілля Пономарьов.
За його словами, як в Україні, так і в Росії зберігається віра в те, що ситуація може кардинально змінитися.
"У Москві вважають, що Україна закінчиться українцями, і воювати буде чисто фізично нікому, а тому фронт рано чи пізно посиплеться. Багато моїх друзів і знайомих в Україні вважають, що, якщо ми продовжуватимемо нарощувати виробництво дронів і прийдемо до створення критичної маси, то російська армія чисто фізично не зможе постачати свій 'нуль', і фронт почне сипатися", – заявив Пономарьов.
Втім, він підкреслює: обидві сторони поступово адаптуються до умов війни. З одного боку, Україна вчиться воювати з мінімальними втратами серед особового складу, покладаючись на технології. З іншого — Росія не стоїть на місці та активно розвиває власне виробництво дронів і систем протидії БПЛА.
"Тому ситуація стратегічної рівноваги зберігатиметься й надалі. Я оцінюю нинішню ситуацію на фронті саме як стратегічну рівновагу. Немає жодних дій, які б претендувати як на стратегічний, і навіть на значний оперативний успіх. Тому я думаю, що все закінчиться перемир’ям", – підсумував опозиціонер.
Попри це, терміни можливих переговорів залишаються невизначеними. Путін, за оцінкою Пономарьова, і далі намагається виграти час і виторгувати вигідні умови. Проте цей ресурс стрімко вичерпується. Умови можуть змінитися вже до осені — ймовірно, у другій половині вересня може відбутися перший реальний крок у бік діалогу, і шанси на тимчасове перемир’я значно зростуть.
Тим часом у Кремлі заявили, що Росія не погодиться на перемир’я, посилаючись на нібито "стратегічну перевагу". Водночас у Москві відкрито критикують західну військову допомогу Україні, вважаючи її головною перешкодою для "режиму тиші".
Портал "Коментарі" вже писав, що за результатами січня–травня 2025 року Євросоюз імпортував 2,57 млн тонн металургійної сировини з Росії — на 1,1 % більше, ніж за той самий період минулого року, на суму приблизно 1,06 млрд євро. Такі дані надає GMK Center із посиланням на статистику Eurostat.