Щоб не повторився другий Маріуполь: у Міноборони нагадали союзникам про їхню обіцянку
З гуманітарного погляду ситуація у Сєвєродонецьку "дуже, дуже важка" і схожа на ту, що була в обложеному Маріуполі
Українські захисники у Сєвєродонецьку контролюють завод "Азот", на території якого ховається велика кількість цивільних осіб. У зв'язку з цим ситуація, яка сьогодні складається у Сєвєродонецьку, все більше схожа на ситуацію в Маріуполі. Змінити ситуацію може контрнаступ ЗСУ, який неможливо поки що Захід не надасть обіцяні далекобійні артсистеми. Для того, щоб українська армія пішла в контрнаступ Україні, потрібно близько 100 далекобійних артилерійських систем. Як повідомляє портал "Коментарі", про це в інтерв'ю DW заявив радник міністра оборони України Юрій Сак.
Радник міністра оборони зазначив, що з гуманітарного погляду ситуація у Сєвєродонецьку "дуже, дуже важка". Вона в чомусь дзеркальна з тією, що була в Маріуполі, але тільки розвивається набагато динамічніше.
За словами Юрія Сака, у місті котрий день тривають запеклі вуличні бої, місцями українські захисники роблять спроби контрнаступу і знову відвойовують свої позиції. ВСУ могли б переламати ситуацію і відбути атаку ворога, якби Україна вже мала далекобійні артилерійські системи. Ситуація ще може змінитись, якщо Україна отримає обіцяне озброєння у найкоротші терміни.
Сак також розповів, що Київ уже одержав від союзників 150 гаубиць калібру 155 міліметрів. Вони працюють на фронті. Але без далекобійних артилерійських систем кардинально змінити ситуацію не вдасться.
Юрій Сак нагадав, Україна все ще чекає на чотири системи HIMARS від США, а також системи MLRS від Великобританії.
Читайте також на порталі "Коментарі" – на Харківщині та Сєверодонецьку у ворога частковий успіх: у Генштабі озвучили подробиці.