Що змінилося: чи готовий Кремль назвати нові умови для припинення війни

В ISW зазначають, що українська влада зможе розглянути питання про відміну військового стану

Путинський режим навмисне спотворює законодавство України та Конституцію України щодо виборів в умовах військового стану, а також не має наміру поступатися умовами для припинення війни, які не змінилися з 2021 року. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Американські експерти вказують на те, що президент України Володимир Зеленський повторив, що українська Конституція та українське законодавство забороняють Україні проводити президентські та парламентські вибори під час воєнного стану.

Зеленський заявив, що українська влада зможе розглянути питання про відміну військового стану, коли "гаряча фаза" війни завершиться, і коли Україна займе "сильну позицію" з "сильною армією, сильним пакетом озброєнь, гарантіями безпеки".

Аналітики нагадують, що закон України "Про правовий режим військового стану", ухвалений у 2000 році, передбачає, що українська влада може припинити військовий стан "за умови усунення загрози нападу або небезпеки державної незалежності України, її територіальної цілісності".

"Кремлівські чиновники, включаючи Путіна, неодноразово використовували умисне неправильне тлумачення українського законодавства та Конституції, щоб стверджувати, що Зеленський є нелегітимним президентом України після того, як Україна, дотримуючись закону та Конституції, не провела вибори в умовах воєнного стану у 2024 році", – відзначають у ISW.

У звіті додають, що українська влада юридично не може скасувати воєнного стану, доки Росія продовжує війну проти України.

Експерти заявляють, що Зеленський окреслив умови, які необхідно виконати, щоб змусити Росію погодитись на "справедливий світ".

Серед іншого він заявив, що Україна не може досягти справедливого миру з невеликою армією, в "40 000 або 50 000 солдатів" з посиланням на первісну вимогу правителя Росії Володимира Путіна під час російсько-українських переговорів у Стамбулі навесні 2022 року, щоб Україна демілітаризувалась і утримувала лише сили чисельністю приблизно 50 000 чоловік.

"Путін та інші офіційні особи Кремля неодноразово висували умови припинення війни, які дорівнюють повній капітуляції України, включаючи усунення законної української влади та демілітаризацію України. Ці вимоги не змінилися з 2021 року", – йдеться у звіті.

Читайте також на порталі "Коментарі" - британська розвідка розповіла, що сталося восени через санкції, чому РФ заговорила про мир.