Що станеться на другий день після перемир’я на фронті: катастрофічний сценарій

Україну схиляють до оголошення перемир’я на фронті, втім, експерти вважають, що ця пропозиція є небезпечною

Україна повинна дотискати ворога, незважаючи на складнощі, про це в інтерв’ю Українській правді сказав керівник фонду "Повернись живим" Тарас Чмут. За його словами, заморозка війни може стати фатальним сценарієм.

"Як би нам важко не було, але треба дотискати. Тому що на другий день перемир'я ми почнемо сваритися: хто більше воював, хто більше возив і хто кому патріот, почнемо формувати політичні списки, рватися до влади. А Росія буде далі озброюватися. Пройде якийсь час, і вона знову нападе. І вона не повторить тих помилок, які були у 2022 році", - зазначив експерт.

Він підкреслив, що після будь-якого перемир’я Україна має бути готовою до нової війни. За його словами, Україна вже мала цей урок у 2015 році, але не скористалися часом. Натомість Росія використала паузу, хоча й припустилася помилок, які дозволили нам вистояти, додав Чмут.

На його думку, 2025 рік може стати моментом, коли розпочнуться переговори. Цьому можуть сприяти сильна позиція США, виснаження України та певна готовність Росії.

"Умови для всіх різні. Для Америки це може бути "за будь-яку ціну". Але ми не готові платити будь-яку ціну. І Росія може ще тягнути час. Тобто це така гра, де багато вхідних, кожна з яких впливає на кінцевий результат", - пояснив експерт.

Чмут наголосив на важливості стратегічних козирів для України, які стануть основою переговорів. Серед таких він виділив: Курськ — стратегічна історія для країни; Африка — важливий напрямок міжнародної співпраці та тіньовий флот — ключовий елемент у протистоянні агресії.

Перемога України, за його словами, полягає у збереженні державності, незалежності та самостійного шляху розвитку.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що насправді означають заяви Трампа про мир в Україні.