Що сталося з ППО України: про що говорять останні атаки окупантів

Запускати більше 200 БПЛА на день – це складне завдання

Останнім часом росіяни значно збільшили ракетно-дронові удари по Україні. Що зараз відбувається із ППО України? Про що говорять останні атаки окупантів по Україні? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Нам потрібно більше ресурсів

Колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в ефірі каналу "Київ 24" заявив, що через масштабування російських ракетно-дронних атак Україні потрібно терміново збільшувати кількість мобільних вогневих груп та бойові можливості ППО.

Експерт зазначив, що необхідно вирішити проблему з боєприпасами для систем Patriot, які здатні перехоплювати дрони та російську балістику.

"Зараз на дрони ворога полюють мобільні вогневі групи, озброєні великокаліберними кулеметами та переносними зенітно-ракетними комплексами. Працює наша авіація, зокрема F-16 та французькі Mirage та інші складові українських сил оборони. Так, звісно, через масштабування ворожих ракетно-дронових атак нам потрібно більше ресурсів", - сказав Селезньов.

Він наголосив, що нарощування наших бойових можливостей – це один із ключових моментів.

За словами Селезньова, певний час тому ми "вихолостили" певні можливості нашої ППО, відправляючи на фронт частину мобільних вогневих груп.

"Думаю, що зараз час повертати ту саму кількість мобільних вогневих груп. Тому що через зростання кількості ворожих дронів ми маємо чимало проблем. Навіть якщо 5% ворожих дронів прилітає на певні об'єкти на території нашої країни, вони несуть смерть і руйнування. А отже, нам треба посилювати цю компоненту", - сказав він.

Москві вдалося наростити кількість пускових майданчиків для запуску безпілотників

Колишній співробітник Служби безпеки України, військовий експерт Іван Ступак в ефірі "24 Каналу" заявив, що Росія в рази наростила кількість далекобійних дронів, що виробляються.

"За кількістю вироблених дронів РФ перевершила себе на етапі 2024 року. У березні 2024 року по Україні прилетіло 500 БПЛА за місяць. А тут за останні два дні під 500, навіть більше. Це показує, що за рік вони змогли досягти надзвичайного зростання виробництва БПЛА", - сказав Іван Ступак.

Він також зазначив, що, окрім збільшення кількості виробництва БПЛА, Москві також вдалося наростити кількість пускових майданчиків для запуску безпілотників.

"Або вони налагодили їхній запуск з конвеєра. 200 штук запустити – це не дуже легке завдання. Це не маленькі пташки, це 2-2,5 метри розмах крил, дуже великі. Можливо, вони запускають їх з камазів, як вони демонстрували на Червоній площі. І вони постійно їх удосконалюють", – зазначив Ступак.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чим обернеться гнів Трампа на масовані удари Путіна по Україні.