Що робить Трамп: у чому головна проблема відносин України та США
Білий дім зараз не зацікавлений питаннями України, вважає Володимир Фесенко
Наразі Сполучені Штати не чинять тиску на Україну з метою завершення війни, проте й не вдаються до активних дій стосовно Росії. Про це заявив політолог Володимир Фесенко під час ефіру програми "Говорити Великий Львів".
За словами експерта, нинішній президент США Дональд Трамп перебуває у стані політичної невизначеності, що створює серйозні труднощі.
Він також нагадав про нещодавній план із 22 пунктів, розроблений спеціальним представником США по Україні Кітом Келлогом. Як пояснив політолог, серед запропонованих пунктів лише один — щодо визнання Криму російською територією — був категорично неприйнятним для України. Однак, за словами Фесенка, саме Росія відкинула цей план.
Експерт наголосив, що на даному етапі основна проблема полягає не в зміні стратегії Вашингтона щодо війни, а у втраті пріоритетності українського питання для Білого дому.
"Проблема полягає в тому, що Україна зараз не є серед головних пріоритетів США. Завершення війни між Росією та Україною, на жаль, не стоїть на першому місці в порядку денному адміністрації Трампа", — підсумував він.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що призупинення військової підтримки з боку Сполучених Штатів викликає занепокоєння в Україні, оскільки це суттєво послаблює систему протиповітряної оборони та знижує ефективність захисту від потужних російських авіаударів.
Після того як адміністрація Дональда Трампа заявила про тимчасове припинення поставок деяких типів зенітних ракет і іншого озброєння через обмежені запаси, український військовий Олег Ворошиловський висловив побоювання щодо подальшого рівня підтримки з боку США, повідомляє The New York Times.До переліку озброєнь, поставки яких призупинені, входять ракети Patriot, високоточні артилерійські боєприпаси та ракети для винищувачів F-16. Хоча конкретні масштаби впливу цього рішення наразі невідомі, видання підкреслює: сигнал, який надсилають США, очевидний — Сполучені Штати починають поступово віддалятися від війни.