Що РФ віддасть за повернення контролю над Курщиною: компроміс, до якого готовий Путін
РФ хоче заморозки війни в Україні, але не може на неї піти, поки Сили оборони контролюють частину Курщини
Президент України Володимир Зеленський наголосив на важливості утримання українських сил у Курській області. Це може стати ключовим чинником для досягнення позитивних результатів у дипломатичних перемовинах і сприяти ослабленню планів Кремля. Як відзначив в ефірі 24 каналу головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус, для Росії критично неприйнятним є сам факт втрати контролю над своєю територією в Курській області, зокрема в місті Суджа, де розташована важлива газовимірювальна станція.
Експерт підкреслив, що Кремль прагне заморозити війну, оскільки не може досягти повного захоплення України. У Москві вважають, що, як і після "Мінських угод", через кілька років можна буде зібрати сили й почати новий етап агресії.
За його словами, Росія розуміє, що замороження конфлікту означатиме залишення Курської області під контролем України. Це для окупантів неприпустимо, адже в місті Суджа розташована газовимірювальна станція, і Росія не зможе відслідковувати обсяги постачання газу до Європи щонайменше до 1 січня 2025 року, додав експерт.
Він також зазначив, що під час можливих перемовин Росії доведеться йти на поступки, наприклад, повернути контроль над Запорізькою АЕС і прилеглими територіями в обмін на Курську область.
Експерт припустив, що Москва намагається відновити контроль над усією своєю територією, щоб досягти вигідних для себе умов замороження конфлікту. Особливо це важливо для Кремля до інавгурації Дональда Трампа, яка має відбутися 20 січня 2025 року.
Водночас Ус підтримав позицію президента Зеленського, зазначивши, що присутність України в Курській області під час гіпотетичних перемовин стане вагомим козирем.
Росія, зі свого боку, посилює тиск на Донецькому напрямку, де, хоча й має певні успіхи, водночас зазнає значних втрат. Експерт прогнозує, що у разі виснаження ресурсів російська армія може опинитися в складній ситуації, особливо якщо Україна зможе знайти додаткові резерви. Такий розвиток подій дає надію на повторення успіху, подібного до звільнення Харківщини у вересні 2022 року.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін вирішив не йти на переговори щодо миру.