Що не так з мобілізацією в Україні: чи дійсно кількість втрат зашкалює

Українське військо потребує молоді

Нинішні темпи мобілізації в Україні не покривають навіть поточні втрати, не кажучи про збільшення чисельності збройних сил. Як інформує портал "Коментарі", про це пише "BBC Україна" із посиланням на власні джерела у Генштабі.

"Воювати мають не одні старі. Питання в тому, скільки ми ще зможемо протягнути з наявними мобілізаційними ресурсами", - заявило джерело, коментуючи зокрема ідею зниження мобілізаційного віку.

ЗМІ зазначає, аби компенсувати втрати та хоч трохи поповнити бойові підрозділи, українське командування провело оптимізацію армійської структури. Це дало змогу вивільнити для участі в боях кілька тисяч людей.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Володимир Зеленський дав зрозуміти, чи погодився на ультиматум США зменшити мобілізаційний вік до 18 років

Також видання "Коментарі" повідомляло - останнім часом західні ЗМІ рясніють заголовками про те, що адміністрація Байдена наполягає на зниженні мобілізаційного віку Україною, без чого нібито неможливо ефективно стримувати наступ РФ. В свою чергу, президент Зеленський в нещодавньому інтерв'ю західним ЗМІ наголосив, що партнерам краще було б зосередитися на виконанні своїх обіцянок по забезпеченню ЗСУ обіцяною зброєю, а не давати поради, як відправляти у бій воїнів без сучасного озброєння. В той же час державний секретар США Ентоні Блінкен натякнув, що Україна, все ж таки, має схвалити "важкі рішення" щодо мобілізації. Про що говорить таке наполягання США щодо зниження мобілізаційного віку? Чи може, все ж, влада ухвалити таке рішення під тиском партнерів? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.