Що чекає на тих, хто не встиг пройти ВЛК до 5 червня: відповідь Міноборони

Люди, які розпочали вже цей процес, вони зможуть пройти військово-лікарську комісію і отримати свій новий статус

5 червня закінчився термін проходження повторної військово-лікарської комісії (ВЛК) для військовозобов’язаних із обмеженою придатністю. Як вже раніше повідомлялося, продовження не передбачено. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив речник Міноборони України Дмитро Лазуткін.

Спікер зазначив, що ті, хто не пройшов ВЛК до 5 червня, вважаються такими, що порушили правила військового обліку в особливий період. Водночас люди, які розпочали цей процес, зможуть його завершити.

"Люди, які розпочали вже цей процес, вони зможуть пройти військово-лікарську комісію і отримати свій новий статус. Це не є аж так критично, всі з розумінням ставляться до ситуації. Тих, хто не пройшов військово-лікарську комісію, будуть класифікувати як людей, які порушили правила військового обліку в особливий період. І відповідно до них буде застосовуватися 210 стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення. На жаль, є велика кількість людей, які в принципі, не виявили такого бажання і вирішили залишатися в сірій зоні", – сказав Лазуткін.

За інформацією речника Міноборони, після повторного проходження ВЛК близько 7% людей визнані повністю придатними, близько 7-8% людей визначаються непридатними до служби у війську. Інші – придатні до служби в підрозділах забезпечення ТЦК та СП, вищих військових навчальних закладах, в медичних підрозділах і так далі.

Читайте також на порталі "Коментарі" - в Україні триває воєнний стан і проводиться мобілізація. Попри значні зміни в правилах мобілізації, які провели за понад три роки масштабної війни, в Україні викривають різноманітні схеми з мобілізацією.

У Державному бюро розслідувань повідомили про викриття посадовця ТЦК, який фальсифікував дані про мобілізованих. Зазначається, що один із начальників територіального центру комплектування в Івано-Франківській області який вносив неправдиву інформацію до автоматизованої системи обліку. Такі дії робив, щоб фіктивно підвищити показники мобілізації. Порушнику повідомили про підозру за ч. 3 ст. 362 КК України, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до шести років.