Салліван зізнався, чому США так довго не давали Україні ракети ATACMS

Джейк Салліван стверджує, що ракети ATACMS не мали значного впливу на війну в Україні.

Колишній радник з питань національної безпеки при президенті Байдені Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати не могли надати Україні ракети ATACMS через їх недостатню кількість. Крім того, Салліван заявив, що ці ракети не вплинули на хід війни.

Джейк Салліван виступив у Гарварді, де розповів деталі про відправку Україні далекобійних ракет ATACMS.

"Була інформація, що я нібито заявив про ненадання ATACMS через страх третьої світової. Причина, чому ми не надали їх спочатку, міністр оборони та військові США повідомили президенту, що в нашому арсеналі недостатньо ATACMS для базового стримування", - сказав Салліван.

За його словами, американські військові сказали: "Ми не рекомендуємо передавати їх іншій країні". Однак Салліван пояснює, що через два роки ситуація змінилася і США могли виготовити достатню кількість ракет ATACMS, щоб кілька сотень відправити в Україну.

Колишній радник нацбезпеки також зауважив, що ситуація на війні в Україні у 2022 році була зовсім іншою, ніж у 2024. Таким чином, США вчились і робили те, що не могли робити раніше. За словами Саллівана, "ми були готові ризикувати більше з часом".

"Загалом наш підхід базувався на розумінні допустимого рівня ризику при постачанні Україні необхідного уникаючи ескалації. Скажу, що ми надали Україні дуже значну кількість цих систем, фактично до рівня, коли у нас більше нічого не залишилося", - пояснив Салліван.

Однак Салліван наголосив, що відкинув ідею, що ракети ATACMS могли змінити хід війни, якби Україна їх отримала раніше.

"Ідея про те, що вони суттєво вплинули на хід війни не підтверджується доказами. Багато хто каже, "якби ви дали ATACMS, війна пішла б інакше". Але досвід використання ATACMS Україною на полі бою свідчить, що це не так", - додав колишній радник з питань національної безпеки США.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Пентагоні пояснили, чому Україні вже немає сенсу бити ATACMS по Росії.

Також "Коментарі" писали про оновлені дані щодо допомоги Україні після приходу Трампа.