Розвідка дізналася про плани Москви: що відомо

Розвідка: Росія готує новий етап військово-технічної співпраці з Індією

Головне управління розвідки Міноборони України отримало інформацію про плани Росії суттєво розширити військово-технічну взаємодію з Індією. Про це РБК-Україна повідомили джерела в українській розвідці.

З 15 по 18 вересня у Санкт-Петербурзі заплановано четверте засідання робочої підгрупи російсько-індійської міжурядової комісії з військової та військово-технічної співпраці. Участь у ньому візьмуть офіційні делегації обох країн. Протягом чотирьох днів сторони мають розробити та затвердити детальний план спільних дій у військовій сфері на 2025–2026 роки.

За даними розвідки, до обговорення внесені питання оборонної кооперації, спільної підготовки військових кадрів, а також проведення багатосторонніх навчань. Захід проходитиме на базі Центрального військово-морського музею у Санкт-Петербурзі. Попри оголошений повний режим секретності, українські спецслужби мають у своєму розпорядженні програму засідання, де серед іншого заплановано відвідання індійською делегацією крейсера "Аврора".

Наразі Росія та Індія вже реалізують кілька масштабних спільних оборонних проєктів. Серед них — виробництво крилатих надзвукових ракет PJ-10 BrahMos, а також спільна компанія Indo-Russian Rifles Private Limited, яка з 2019 року випускає в Індії автомати АК-203 для повного переозброєння національної армії.

Аналітики зазначають, що активізація таких контактів може свідчити про прагнення Москви зміцнити військові альянси за межами Заходу та компенсувати обмеження, накладені міжнародними санкціями.

Нагадуємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, що Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо п’яти осіб, обвинувачених у жорстокому вбивстві іншого ув’язненого в Державній установі "Київський слідчий ізолятор". Обвинувальні акти вже скеровані до суду.