Розпочалися ключові переговори для завершення війни в Україні: коли очікувати результату

Перші результати переговорів можемо побачити не раніше кінця поточного року

На сьогодні США мають дуже обмежений інструментарій для реального тиску на Путіна. І широко анонсований закон Грема насправді має доволі обмежені можливості. І він може реально запрацювати лише у тому випадку, якщо буде досягнуто компромісу з Індією та Китаєм, які є головними споживачами російської нафти. По суті, цей закон – це не лише про Росію, але перш за все про переговори США та Китаю. Таку думку висловив український політолог Вадим Денисенко.

"На цьому фоні дуже важливою є заява Урсули фон дер Ляєн що "Підтримка Росії в повномасштабній війні проти України з боку Китаю неприйнятна для Європейського Союзу. Це питання стане визначальним у відносинах між Пекіном і ЄС". Європа є ключовим торговим партнером КНР і Китай продає в Європу на 305 млрд більше ніж купує. Звичайно, ринок Китаю також дуже важливий, адже він складає 213 млрд євро. Європа дуже не хотіла б торгової війни з Китаєм на фоні рецесії в європейській економіці. Але ця заява - це початок довгих переговорів, де одним з питань є Україна", – зауважив експерт.

Вадим Денисенко наголошує, що він вже неодноразово говорив, що ми є частиною великих переговорів США-ЄС, а тепер, схоже, де-факто, розпочався складний переговорний процес ЄС-Китай і в нову фазу перейшли переговори Пекін-Вашингтон. І в усіх цих процесах Україна займає певне, але вагоме, місце. Ці переговори, перш за все ЄС-США, - ключові для завершення війни в Україні.

Політолог говорить, що по таймінгу говорити складно. Раніше була думка, що ці процеси розпочнуться в жовтні-листопаді. Зараз, завдяки дивній позиції Путіна, процеси дещо прискорилися, але вони точно не будуть швидкими.

На думку Вадима Денисенка, перші результати ми побачимо не раніше кінця поточного року, хоча більш реально лютий-березень 2026-го.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Трамп піде шляхом Байдена: до чого тепер потрібно готуватися Україні.