Російська ракета "Орєшнік": з'явилися перші результати дослідження уламків
Цілком можливо, що "Орешник" – це просто нова назва вже відомої ракети РС-26.
Балістична ракета середньої дальності, відома під назвою "Орешник", яку російський диктатор Володимир Путін представляє як новітню розробку, виявилася озброєнням, створеним значно раніше. Як повідомляє видання Defense Express, ця ракета була розроблена ще кілька років тому, що підтверджують результати аналізу її уламків.
Зокрема, дослідники отримали фотографію деталі ракети, на якій чітко видно серійний номер і дату виготовлення — 12 квітня 2017 року. Це свідчить про те, що ракету, якою Росія завдала удару по Дніпру в листопаді, зібрали приблизно в період 2017–2018 років. Однак, як зазначають експерти, розробка ракети розпочалася ще раніше, ймовірно, на початку 2010-х років або навіть раніше.
Експерти припускають, що "Орешник" — це не що інше, як нова назва ракети РС-26 "Рубеж". Серійне виробництво цієї ракети Росія планувала розпочати саме у 2017 році. Дати виготовлення деталей і технічний аналіз вказують на те, що ракета має значно давніше походження, ніж це намагається подати російська сторона.
Аналітики Defense Express підкреслюють, що ця ситуація є черговим підтвердженням системного порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF Treaty). Кремль продовжував створювати нові ракети, навіть коли мав дотримуватися обмежень угоди.
Таким чином, "Орешник" є не новітньою розробкою, а ще одним прикладом тривалої роботи Росії над загрозливими технологіями.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про точні дати ймовірного пуску ракет "Орєшнік". Аналітичні ресурси та Пентагон повідомили, що Росія може готувати удар по Україні балістичною ракетою середньої дальності "Орєшнік". Ресурс Alpha Centauri провів дослідження на основі відкритих даних та виявив точні дати можливої атаки Росії.
Перед першим застосуванням ракети "Орєшнік" Росія відправила сигнал в NOTAM — це система спеціального оповіщення для інформування пілотів, авіадиспетчерів та інших сторін про важливі зміни в аеронавігації. Тоді повідомлення містило заборону на польоти, яка діяла з 4 до 20 години кожного дня з 21 по 23 листопада, а також координати полігону Капустин Яр. Саме 21 листопада Росія завдала удар по Дніпру ракетою "Орєшнік".