Російська армія збирається до 9 травня зайти до ще одного регіону України

Наразі незрозуміло, наскільки вдасться ворогу реалізувати свої плани.

Військовий аналітик Ігор Романенко заявив, що російські війська мають намір здійснити прорив у напрямку Дніпропетровської області до 9 травня. Ця дата є символічною для Кремля, і, як зазначає експерт, Володимир Путін прагне використати традиційний парад у Москві для демонстрації прогресу на фронті.

У коментарі YouTube-каналу РБК-Україна Романенко сказав:

"Російські військові намагаються виконувати інші завдання, просунутися в бік Дніпра. Путін хоче показати під час проведення параду, що завершує підсумкову 'спеціальну воєнну операцію'. Ну, і показати, зокрема, що ще додатково області, де воюють. От в Сумській області воюють і бажано (для росіян - Ред.) зайти до Дніпропетровської області".

Як відзначає Романенко, наразі незрозуміло, чи вдасться Росії реалізувати ці плани, адже не відомо, чи зможуть окупаційні війська знайти для цього необхідні ресурси.

Експерт також зауважив, що в цьому році Росія має намір мобілізувати 160 тисяч новобранців. Наразі триває весняний призов, а восени очікується наступна хвиля мобілізації.

"Тому враховуючи таку ситуацію, Путін по максимуму намагається захопити цих земель і в першу чергу області, які в них заведені в конституцію. І взагалі ж і Стів Віткофф, і від команди Трампа такі пропозиції. І Кіт Келлог тільки сказав, що Україна на це не піде. І тому ситуація на загострення і найближчим часом, тиждень-два, буде зрозуміло, як вона розгортається далі", — додав Романенко.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що росіяни готують до продовження війни. Президент України Володимир Зеленський заявив у вечірньому зверненні, що Росія не хоче закінчення війни.

"Вже 34 дні тому Україна відповіла позитивно на американську пропозицію повного й безумовного припинення вогню. І вже 34 дні зберігається відверта російська відмова від припинення вогню. Путін зосереджений на продовженні війни. Російські державні пропагандисти готують свою аудиторію до того, що дипломатія не дасть результату. Причина цьому тільки одна: вони в Москві не бояться. І якщо не буде достатньо сильного тиску на Росію, вони й надалі робитимуть те, до чого вони звикли — надалі воюватимуть", — наголосив Володимир Зеленський.