Росія вперше атакувала Київ новим дроном з ШІ: в Україні відреагували
Ворожий безпілотник, який упав біля Монумента Незалежності під час російської атаки на Київ уранці 16 березня, є Ланцетом зі штучним інтелектом
Російські окупаційні війська зранку атакували столицю України ударними дронами. Один з БпЛА, "Ланцет", долетів до самого центру Києва, та впав на майдані Незалежності. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє "Defense Express".
За попередніми даними, безпілотник, який впав у центрі Києва, є дроном типу "Ланцет". Про це свідчать знайдені уламки апарата. Зокрема, помітне характерне Х-подібне хвостове оперення з штовхаючим гвинтом, притаманне цьому типу дронів.
З великою ймовірністю у цьому дроні-камікадзе могла застосовуватися система штучного інтелекту. Ймовірно, вона була налаштована на роботу у складі "рою", автономну навігацію, самостійний пошук цілей і завдання удару без прямого зв’язку з оператором. На це може вказувати незвичне маркування у вигляді кольорових кружалець.
Подібні позначення вже помічали на російських автономних безпілотниках V2U. Також не виключається, що для зв’язку в цьому апараті могли використовуватися mesh-модеми або мережі мобільного зв’язку.
Щодо дальності польоту "Ланцета", то зазвичай називають показник близько 50 км, але фактично це радіус стабільного зв’язку.
У той же час радник міністра оборони Сергій "Флеш" Бескрестнов спростував думку про те, що дрон типу "Ланцет" може долетіти до Києва.
Він зауважив, що наразі продовжується збір інформації для аналізу подій. Триває вивчення радіосигналів, данних РЛС, фотографій з дронів-перехоплювачів.
Читайте також на порталі "Коментарі" - російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Україні, використавши нетипову тактику ранкового удару по Києву. Про це повідомили у Повітряних силах Збройних сил України.