Росія та Іран продовжують зближення: чи ще є у світу можливість цьому перешкодити
Іран і Росія вже звикли жити в умовах обмежень, тому постійно в пошуках рішень, як обійти санкції
Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє про візит до Ірану секретаря Радбезу РФ Миколи Патрушева. За висновками експертів організації, можлива мета його поїздки – "обговорення потенційного продажу іранських балістичних ракет Росії". Як Україні та світу реагувати на загрозливе зближення Москви та Тегерана? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Не можна дозволяти розширюватись цьому прихованому блоку
Політолог, конфліктолог Богдан Петренко пояснює:
За словами експерта, Іран, як і Росія, вже звикли жити в умовах обмежень, а точніше – у пошуку шляхів для того, щоби ці санкції обійти. Однак це не означає, наголошує він, що їх не слід засуджувати та не потрібно накладати нові санкції. Адже це може стати сигналом для інших режимів та держав, які можуть схилятися до антизахідних нарратів. Не можна дозволяти розширюватись цьому прихованому блоку, упевнений Богдан Петренко.
Співпраця з РФ тільки зміцнить Іран і КНДР, оскільки на продажі ракет та інших боєприпасів путінському режиму вони зможуть непогано підзаробити
Росія та Іран, як, втім, і КНДР (Північна Корея), - вже давно становлять загрозу для міжнародної безпеки своєю неконструктивною, непередбачуваною поведінкою. На цьому наголошує політолог-міжнародник Георгій Кухалейшвілі.
Він вважає, що відреагувати на постачання іранських ракет та дронів, а також північнокорейських артилерійських снарядів до Росії можна двома способами.
До того ж, нагадує Георгій Кухалейшвілі, ізраїльтяни успішно знищують військові об'єкти Ірану в Сирії. А між Південною Кореєю та Північною Кореєю спалахнула нова криза (північнокорейці обстріляли з ракет прибережну зону Південної Кореї).
Читайте також на порталі "Коментарі" – у Росії готові до переговорів з Україною без попередніх умов.