Росія проводить широку кампанію відіграючись на українцях: що на це вказує
Чому росіяни поширювали фейк про хакерську атаку на єдиний марафон
Увечері 30 грудня в інформаційному просторі України з’явилося повідомлення про те, що ефір Національного телемарафону нібито зазнав хакерської атаки, повідомили у Центрі стратегічних комунікацій.
Повідомлялося, що нібито телеканали транслювали наступне повідомлення:
“Протягом кількох годин ворог збирається завдати удару балістичними ракетами середньої дальності “Орєшнік” по містах України. У разі оголошення тривоги, будь ласка, негайно прослідкуйте в укриття! Не ігноруйте сигнали повітряної тривоги! Чекайте подальшої інформації”.
При цьому українські телеканали майже відразу спростували цю інформацію та запевнили, що працюють як зазвичай, однак вкид ширився мережею інтернет.
За даними моніторингу, у російськомовному сегменті інтернету фейк був розтиражований щонайменше 173 джерелами, переважно на платформі Telegram.
Також припустили, що за всіма ознаками, ворожа інформаційна операція 30 грудня є складником ширшої кампанії з реклами путінської "диво-зброї", яка розпочалась після удару міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру 21 листопада. Для досягнення максимального політичного ефекту Москва використовує всі засоби для нагнітання страхів перед “Орєшніком”.
Нагадаємо, що білоруський диктатор Олександр Лукашенко, як писав портал “Коментарі”, попросив у Путіна “Орєшнік”.