Росія готується розвивати наступ - що її поки що стримує

Противник намагатиметься розвивати наступ, очікує погоду

Практично щодня в ефірі телеканалів, радіостанцій, соцмереж можна побачити міркування про швидкий контрнаступ України. Але в той же час звучать попередження від США про те, що Росія може й сама готувати новий весняний контрнаступ, щойно дозволятиме погода та підсохне після зими ґрунт. Що варто розуміти? Чи є загроза нового наступу Росії? Чому невдовзі там може стартувати нова хвиля мобілізації? У цих питаннях розбиралося видання "Коментарі".

Росіяни чекають лише погоди, тому що вони мають проблему з прохідністю техніки на тих ділянках, де вони ведуть бойові дії

Народний депутат України, полковник СБУ Роман Костенко вважає, що Росія ще не вичерпала свій ресурс і може розпочати наступ на нових дільницях фронту. Свою думку експерт озвучив в ефірі телеканалу "Еспресо".

На думку Романа Костенка, противник збирається і чекає на весняно-літню кампанію, яка буде вирішальною. Росіяни чекають лише погоди, бо окупаційні війська мають проблему з прохідністю техніки на тих ділянках, де вони ведуть бойові дії. Питання тільки в тому, коли підсохне і, коли вони ухвалять це рішення наступати з ще більшою силою.

Костенко прогнозує, що незабаром ЗСУ доведеться відбивати нові атаки росіян, бо цього дозволятиме погода.

Щодо напрямів нового удару, то, на думку Костенка, ворог зосередить основні зусилля на Донецькому напрямку. Кремль не зняв завдання виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Також є велике бажання наступати у бік Запоріжжя.

Нардеп припускає, що крім Донецького, Луганського, Запорізького напрямків ворог може вибрати для завдання удару якийсь проміжний напрямок. Який саме сказати складно, але не виключено, що може бути північний напрямок для того, щоб сковувати резерви ЗСУ.

Росіянам на місяць потрібно мати компенсаційний ресурс особового складу – 50 тисяч

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко зазначає, що росіяни зараз мають величезні втрати і саме тому великої мобілізації їм не уникнути.

"Ми бачимо, що російські війська щомісяця зазнають втрат понад 20 тисяч особового складу. Крім того, в них військові ще потрапляють у полон, також є підрозділи, які не бажають брати участь у бойових діях, знову ж таки є поранені та ротаційні потреби". Тому за місяць росіянам потрібно мати компенсаційний ресурс у середньому - 50 тисяч", - пояснив експерт в ефірі "Еспресо".

Він додав, що зараз противник може мобілізувати 20 тисяч, яких ще потрібно відправити на полігон і надати якісь базові знання, а цей час.

"Я більше, ніж впевнений, що в РФ будуть змушені оголошувати наступну масштабнішу мобілізацію, яка вже буде відкрита і репресивна, і ця потреба в них може виникнути в травні", - підсумував Коваленко.

Читайте також на порталі "Коментарі" - США чекають на арешт Путіна : Блінкен розповів, чому в цьому питанні сподіваються на Європу.