РФ втратила можливість атакувати Україну багатьма ракетами: озвучено дві причини

За всіма оцінками, ракети витрачаються швидше, ніж їх встигають виробляти.

Останніми днями Росія здійснила кілька комбінованих атак по Україні із застосуванням балістичних і крилатих ракет, а також дронів. Попри наявність ракетного арсеналу, кількість використаних ракет виявилася несподівано малою. Як повідомляє Defense Express, за два дні — 25 та 26 травня — країна-агресор запустила лише 64 крилаті ракети, хоча попередньо, за оцінками аналітиків, мала змогу використати більше.

Згідно з інформацією Повітряних сил ЗСУ, в ніч на 25 травня було випущено 55 ракет, із яких 45 вдалося знищити силами ППО. Наступної ночі росіяни випустили ще 9 ракет Х-101 із літаків Ту-95МС. Вперше з листопада 2024 року РФ також задіяла стратегічні бомбардувальники Ту-160, що свідчить про спробу продемонструвати силу, але реальні масштаби удару були доволі обмеженими.

Ці атаки стали першими масованими з кінця квітня. Тобто Росія мала майже місяць, щоб накопичити ракети. Однак темпи їх використання явно не відповідають темпам виробництва, що може свідчити про проблеми з їх виготовленням або спробу накопичити запаси.

Defense Express називає дві основні причини, які стримують РФ у масових ракетних обстрілах: Перш за все, це дефіцит носіїв ракет — російський флот, зокрема надводні кораблі, несе ризики у разі виходу в море, а підводні човни мають обмежену технічну готовність. Крім того, варто вважати складність у координації атак — стратегічні бомбардувальники Ту-95МС використовуються обмежено. Замість звичних 6–8 ракет за один виліт, вони часто запускають лише 1–2 ракети, що вказує на необхідність зберігати ресурс авіації.

Портал "Коментарі" писав, що понад 200 українських військових загинули в російському полоні, багато з них – внаслідок жорстоких катувань, повідомляє Associated Press.