РФ удосконалила тактику наступу: що наразі відомо

Ворог змінив тактику наступальних операцій

Росія застосовує нову військову стратегію, відому як "потрійне захоплення", щоб вимотати українські війська.

Таким чином, пише The Telegraph, ЗСУ зазнають сильного тиску на кількох фронтах, тоді як окупанти прагнуть довести їх до виснаження, інтегруючи три бойові елементи в єдину стратегію.

Сили кремлівського диктатора Володимира Путіна починають з наземних атак, щоб скувати війська, потім скидають міни з дронів і викликають удари, щоб обмежити пересування, після чого застосовують бомби, що планують, по оборонних позиціях.

ЗМІ пише, що перші ознаки використання цієї тактики Росією на полі бою з'явилися на початку цього року, але за останні два місяці російські армії значно активізували її застосування вздовж лінії фронту. "Уся російська армія використовує стратегію трикутника. Ми називаємо це стратегією і війною на виснаження", - сказав голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан.

При цьому видання зазначає, що з початку 2025 року Росія стикається з виснаженням ресурсів і численними невдалими наступами. Вважається, що РФ втрачає понад 1000 солдатів на день. Крім того, за неповні 5 місяців українські військовослужбовці успішно знищили 1159 російських танків і понад 2500 бронемашин.

Тож, через важкі втрати, окупанти все частіше прагнуть використати свої ключові переваги перед Україною - стабільне поповнення особового складу і здатність швидко виготовляти дрони та плануючі бомби.

"Це вкрай виснажливий спосіб ведення війни. Ці три елементи створюють суперечливі завдання для української оборони", - пояснює науковий співробітник з наземних операцій у Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень (RUSI) Нік Рейнольдс.

Методичний підхід починається з наземних штурмів, спрямованих на те, щоб скувати українські війська, змусити їх зайняти оборонні позиції і ускладнити маневрування.

Серед них - FPV-дрони, що дають змогу російським силам відстежувати українські позиції в режимі реального часу і швидко реагувати на будь-які переміщення, а також мінні дрони, які відрізають шляхи відступу.

"Через ці дрони Україні доводиться тримати передову з використанням статичних оборонних позицій, що доповнюються масштабними заходами маскування, наприклад, активною копкою, щоб приховати, де зосереджені війська", - зазначив Рейнольдс.

Третя частина "потрійного захоплення" - це застосування плануючих бомб, спрямованих на ключові оборонні позиції з великих відстаней, що послаблює здатність України вести операції.

"Ось тут і виникає справжня дилема - або навіть дуже серйозна - на яку немає справжньої відповіді. Окопи і всі ці заходи захисту відмінно працюють проти артилерії і FPV-дронів, але бомби, що планують, знищують ці укріплення і закопують людей живцем", - додає Рейнольдс.

Ця комбінація змушує українських солдатів обирати між утриманням позицій - з ризиком високих втрат і виснаження - або мобільністю, що робить їх більш уразливими для ударів дронів та ізольованих атак.