РФ тепер по новому застосовує "шахеди": атаки не витримає жодна столиця

Західні партнери називають спроможність української ППО поратися з такими атаками "дивом"

Ударні безпілотники типу Shahed, які Росія масово застосовує у війні проти України, дедалі частіше використовуються за новою тактикою. Йдеться про одночасні масовані атаки з різних напрямків, що створюють критичне навантаження навіть для найсучасніших систем протиповітряної оборони. Як зазначив військовий експерт Сергій Безкрестнов ("Флеш") в ефірі Radio NV, жодне місто світу, включно зі столицями держав НАТО, не здатне повноцінно відбити таку хвилю атак.

Експерт підкреслив, що противник адаптує тактику використання дронів, щоб обходити українську мобільну оборону. За його словами, враховуючи використання мобільних вогневих груп, дрони почали заходити на висотах до 2-4 км. "З таких висот влучити по цілі з кулемета – дуже складно", – пояснив Безкрестнов.

Також він зазначив, що "шахеди" накопичуються навколо міста, а потім заходять одночасно з кількох напрямків, прориваючи оборону чисельністю.

"Я спілкувався про це з іноземними колегами, які відповідають за ППО у своїх країнах. Вони визнають: жодна столиця світу, навіть ті, що мають системи Patriot, не витримає одночасного удару у вигляді 500 повітряних цілей у форматі “шахедів” одночасно з усіх боків", — сказав Безкрестнов.

На його думку, навіть багаторівневі західні системи ППО більше пристосовані до відбиття крилатих або балістичних ракет, а не сотень безпілотників, які атакують одночасно. Саме тому, за словами експерта, західні партнери називають роботу українських сил ППО справжнім "дивом".

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що РФ пішла в наступ з новою силою. Росія розпочала другу хвилю свого так званого літнього наступу, однак українським силам вдалося успішно зупинити першу фазу ворожої атаки. Про це в ефірі телемарафону заявив виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло.

За його словами, хоча російські війська мають певні тактичні досягнення в польових умовах, глобального прориву не сталося. Окрему увагу він звернув на ситуацію навколо Костянтинівки в Донецькій області, де зосереджено значні сили противника — приблизно 100 тисяч із загального угруповання чисельністю до 700 тисяч.