РФ чекає класика початку 90-х з гіперінфляцією та знеціненням вкладів: що відбулося у світі

Росія ще більше стає залежною від Китаю

Рішення ОПЕК, а якщо бути точним Саудівської Аравії, збільшити видобуток нафти при зменшенні попиту, дає результат і нафта марки Brent вже майже 59додларів, тобто російський Urals близько 47 доларів, собівартість 45 доларів. Про це у себе в Facebook пише керівник аналітичного напряму АНТС Ілля Несходовський.

Експерт звертає увагу, що бюджет росіян на минулому тижні був переглянутий з урахуванням зменшення ціни нафти з 69 доларів до 56 доларів, що привело до зростання бюджетного дефіциту з 1,17 трлн руб до 3,79 трлн, тобто буде ще значно вище.

Ілля Несходовський зауважив, що в фонді національного добробуту ліквідних коштів за останніми доступними даними 3,2 трлн і переважно це юань, який Китай на фоні торговельної війни активно девальвує, тобто росіяни вже не зможуть за рахунок цих коштів покрити свій бюджетний дефіцит. Єдиний шлях – це емісія і конфіскація банківських вкладів.

"Що буде далі? А далі класика початку 90-х гіперінфляція, знецінення вкладів, банкрутство компаній і банків, банківська криза, і при політичній кризі, коли частина верхівки зрозуміє, що іншого шляху врятувати їх нікчемну країну як скинути, або вбити Путіна нема і далі", – прокоментував експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - масштабна митна війна, розв'язана Дональдом Трампом, спровокувала найбільше одномісячне падіння світових цін на нафту за останні три з половиною роки. Про це повідомляє Reuters.

Інформагентство зазначає, що у середу, станом на 10 ранку за Грінвічем, ф'ючерси на нафту марки Brent обвалилися на 49 центів, або 0,8%, до 63,76 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate впали на 40 центів, або 0,7%, до 60,02 доларів за барель.

Загалом протягом квітня обидві марки нафти подешевшали приблизно на 15% та 16% відповідно. Це фактично рекордне падіння з листопада 2021 року. Reuters прямо пов'язує падіння нафтових цін із оголошеною 2 квітня новою тарифною політикою США, в рамках якої весь імпорт до Америки обклали додатковим митом. Ефект посилили контрзаходи, прийняті Китаєм у відповідь.