Путін озвучив Білому дому пропозиції щодо завершення війни в Україні

Дмитрієв таки передав Трампу всі побажання Путіна щодо завершення війни

За інформацією американських ЗМІ, спецпредставник кремлівського диктатора Кирило Дмитрієв, перебуваючи у США, передав російську пропозицію щодо припинення вогню. Її суть полягає в тому, каже політолог Володимир Фесенко, що Москва готова зупинити бойові дії, якщо лінія розмежування проходитиме по адміністративних межах п’яти регіонів: Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей і Криму.

За словами експерта, цю ідею вперше озвучив Володимир Путін ще рік тому під час Глобального саміту миру, і нині вона лише повторюється.

Як каже політолог, Росія намагається підходити до мирного процесу зі своєю логікою: спочатку бізнес, потім – війна. Ймовірно, Кремль робить особисто вигідні комерційні пропозиції Трампу та Стіву Віткоффу. І вже потім – переходить до політики, припустив Фесенко.

Водночас офіційна позиція Держдепартаменту США полягає в тому, що першочерговим є повне припинення вогню, а вже потім – обговорення інших питань. Таким чином, у пріоритетах сторін виникає чітка різниця: для Росії головне – бізнес, для США – мир. А посередині – Дональд Трамп, який, за чутками, схиляється до підходу Віткоффа, але публічно своєї позиції досі не озвучив.

Фесенко зауважив, що Трамп, імовірно, розуміє: якщо він підтримає лише бізнес-пропозиції, не маючи гарантій результату, це може призвести до затягування війни і перетворитися на його особисту поразку.

"Ось у чому складність для Трампа: Віткофф уже готовий, а Трамп – ні. Марко Рубіо, Кіт Келлог та, можливо, інші політики вважають, що односторонні поступки Кремлю зараз є неприйнятними – це виглядатиме як поразка США", - відзначив Фесенко.

Політолог також додав, що в оточенні Трампа немає єдності щодо шляхів врегулювання війни в Україні. Це лише ускладнює переговорний процес.

За його словами, Віткофф заявляє, що ми начебто стоїмо на порозі мирної угоди. Але радше це межа глухого кута, коли рішення щодо припинення вогню може “зависнути” на довгий час. А Росія, вочевидь, взагалі готова відкласти це питання щонайменше на пів року, припускає Фесенко.

Він також зазначив, що Віткофф дедалі більше транслює саме російську позицію. Його заяви фактично є повторенням умов, які висуває Кремль. Таким чином, спецпредставник, замість ролі переговірника від Трампа, усе більше нагадує посередника від Путіна в комунікації з американською стороною.

Саме тому, каже Фесенко, недаремно деякі представники Республіканської партії вже заговорили про необхідність замінити Віткоффа, адже він веде надто багато паралельних переговорів – не лише з Росією, а й з Іраном та щодо врегулювання конфлікту між Ізраїлем та ХАМАСом.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у НАТО відмовилися коментувати торги довкола українських територій.