Путін не відмовився від ключової ідеї щодо України: довготривалого миру не буде

Путін і далі прагне «стерти Україну» за таких умов, не вдасться домовитися про довготривалий мир

Російський диктатор Володимир Путін не має наміру завершувати вторгнення в Україну та продовжує йти до своєї мети, а саме: повного знищення української державності. Про це пише старша наукова співробітниця Ради із зовнішньої політики "Українська призма" Юлія Каздобіна у статті для Atlantic Council.

Зокрема, Каздобіна нагадує, що Путін роками ставив під сумнів існування української нації. Він неодноразово називав незалежну Україну "штучною державою", а тих, хто не погоджується з його позицією, звинувачував в антиросійських настроях чи навіть нацизмі. Протягом понад десяти років Путін перетворював цю риторику на реальність через військову агресію.

На початку повномасштабного вторгнення Путін виправдовував свої дії захистом прав російськомовних українців на сході країни. Втім, реальність показала протилежне: російська армія зруйнувала десятки населених пунктів у регіоні та вбила тисячі російськомовних громадян України.

Авторка звертає увагу на те, що виправдання вторгнення як реакції на розширення НАТО не витримує критики. Коли Фінляндія та Швеція оголосили про плани приєднатися до Альянсу, Путін заявив, що Росія "не має проблем" із цим рішенням. При цьому вступ Фінляндії значно збільшив спільний кордон Росії з НАТО, а членство Швеції зробило Балтійське море "озером НАТО". Це свідчить, що питання НАТО було лише прикриттям для імперських амбіцій Кремля.

На думку Каздобіної, Путін не розглядає можливість компромісів і залишається одержимим ідеєю знищення України. Вона застерігає, що будь-які мирні угоди без визнання Кремлем права України на існування будуть лише тимчасовими.

"На словах і на ділі Путін неодноразово демонстрував свою прихильність до стирання України з карти світу. За таких обставин будь-які розмови про компромісне врегулювання є небезпечно маячнею. Поки Путін не буде змушений визнати право України на існування, будь-які мирні угоди будуть тимчасовими, а загроза подальшої російської агресії залишиться", - констатувала авторка.

Таким чином, міжнародна спільнота має враховувати довгострокові амбіції Путіна та спрямовувати зусилля на стримування його агресії.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, як Україна може посилити свою переговорну позицію.