Путін може встигнути вдарити тактичною ядерною зброєю: як відреагує Трамп

До інавгурації Трампа Путін може встигнути вдарити по Україні тактичною ядерною зброєю

Всі заяви кремлівського диктатора Володимира Путіна щодо "потужності" ракети "Орєшнік" виглядають, як змагання – хто кого "примусить до миру", вважає політтехнолог Олексій Голобуцький. Справа у тому, підкреслює експерт, що з боку кількох можливих представників майбутньої адміністрації Трампа прозвучали в різних варіаціях наміри "примусити Москву до переговорів і миру". Як наслідок, Путін, схоже, сам вирішив продемонструвати, що теж може примусити НАТО до потрібних йому дій.

"Таке враження, що він вирішив, ніби неядерність "Орєшніка" - гарантована страховка від жорсткої реакції НАТО на застосування (повторне і неодноразове) балістичних ракет середньої дальності. Ну ж не ядерне? Не по Європі, а лише по Україні? Ну так і карати нема за що, значить. А взагалі "Орєшнік" навіть потужніший за тактичну ядерку - а отже, набагато кращий", - відзначає Голобуцький.

Окрім того, на його думку, Путін розраховує, що "неядерна" ракета має зняти претензії від партнерів РФ - Китаю і Індії. Вони дуже жорстко попередили, що ядерний варіант ескалації викличе негайну і цілковиту ізоляцію Росії.

"Отже, одночасно ескалація і піднімається на наступну сходинку, і остаточну межу не перетинає. Тобто, є безпечною для Путіна. Має бути", - говорить експерт.

Втім, за його словами, Путін чомусь випустив з уваги європейських лідерів, які взагалі не стосуються ракетного формату агресії: ЄС вже публічно визнав гібридні атаки Москви (вибухові посилки через DHL, атаки на виробництва, розрив кабелів з континентом, дрони над військовими виробництвами й базами, шпигунську активність і навіть звичний енергетичний шантаж) саме військовою загрозою. В Європі заговорили саме щодо цього про "5 статтю" Статуту НАТО.

Схоже, відзначає Голобуцький, залякування матиме зворотній ефект, ніж очікуваний Путіним.

"З іншого боку, Путін сконцентрувався переважно на передачі певних сигналів саме Трампу. Можливо, лишається протриматись тільки до інавгурації – зі вступом Трампа на посаду 47 президента Путін, ймовірно, перейде до інших інструментів", - підкреслив політтехнолог.

При цьому, до інавгурації ще два місяці і Путін навіть може встигнути застосувати тактичну ядерну зброю "для більшого ефекту в очах Трампа".

"Хоча на такий жорсткий наїзд Трамп швидше видасть максимально різку і жорстку реакцію. Принаймні, так він досі реагував на спроби нахабно наїхати", - заявив Голобуцький.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін на саміті ОДКБ вихвалявся ракетою "Орєшнік".