"Противника очікують великі проблеми": в Україні завершилося випробування нових безпілотників
Завдяки цьому БПЛА вдалося вирішити ключову проблему подолання засобів радіоелектронної боротьби противника під час використання дронів
Україна успішно завершила тестування нової серії безпілотників, що використовують оптоволоконний зв'язок, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України.
"Лідером серед цих безпілотних апаратів є дрон проекту "BLACK WIDOW WEB 10" — камікадзе з оптоволоконним з'єднанням. Цей БПЛА може здійснювати політ на відстань понад 5 км і доставляти до 2 кг корисного вантажу. Розробники цієї серії отримали сертифікацію НАТО не лише для цієї моделі, а й для всього спектра рішень щодо використання БпЛА", — зазначили в Генштабі.
Відзначається, що завдяки цьому БПЛА вдалося вирішити ключову проблему подолання засобів радіоелектронної боротьби противника під час використання дронів. Крім того, успішне завершення випробувань відкриває нові перспективи для вдосконалення досліджень і розробок у сфері оптоволоконного зв'язку.
"Технології роботизації та безпілотники отримали новий напрямок розвитку. FPV-дрони з цією технологією стали серйозною загрозою для противника на фронті", — додали в Генштабі.
Про розробку перших українських безпілотників, які працюють на оптоволоконному зв'язку, стало відомо в березні 2024 року. Тоді повідомлялося, що дрон "Бандерик-Стрічка" може перевозити до 3 кг корисного навантаження, а його час у польоті складає 15 хвилин. Тактичний радіус цього БПЛА — 1 км.
Такі дрони активно застосовуються російськими військами. За словами експерта з воєнного зв'язку Сергія Бескрестнова, ці дрони є дорожчими, але відзначаються високою стійкістю до засобів РЕБ, що робить їх більш ефективними в умовах сучасного бойового поля.
Раніше портал "Коментарі" писав, що аби обійти РЕБ українських захисників, росіяни взялися до практики використання дронів з управлінням через оптоволоконний кабель