Продовження воєнного стану та мобілізації під загрозою: що заявили в Раді

Питання продовження воєнного стану та мобілізації в Раді планують розглянути 16 квітня

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про продовження воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів (до 6 серпня). Ймовірно розглядати та ухвалювати рішення щодо продовження особливого періоду народні депутати будуть завтра, 16 квітня. Про це повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко.

Також лунають гучні заяви про відмову підтримати законопроєкт, запропонований Зеленським. Так Гончаренко заявив, що голосувати за продовження воєнного стану та мобілізації не буде. І наводить наступні причини:

Перша - демобілізації та термінів служби досі немає. За його словами, схоже і не буде. Місяцями обіцяли, але нічого не зробити, заявив нардеп.

“Зараз наші військові, які захищають свою країну від окупантів — найменш захищені цією ж країною. Фактично знаходяться в рабстві. Навіть в тюрмі є кінцевий термін – тут немає. І нашу владу це влаштовує”, - наголосив Гончаренко.

Друга причина - ТЦК. Терцентри, як зазначив нардеп, досі існують та продовжують “бусифікацію”. Він наголосив, що людей досі пакують на вулицях і мобілізують, а про адекватний рекрутинг ніхто не хоче чути.

“До людей ставляться, як до тварин. Ефективність відʼємна. Кількість СЗЧ – максимальна. Але це продовжується. Нашу владу і це влаштовує. Мене це не влаштовує. Тому по мобілізації та продовженню воєнного стану – я буду голосувати ПРОТИ”, - запевнив Гончаренко.

Зазначимо, що 15 січня 2025 року Гончаренко підтримав продовження воєнного стану та мобілізації.

Нагадаємо, що в Україні, як писав портал “Коментарі”, нерідко трапляються скандали з територіальними центрами комплектування.