Про що говорять ночі бавовн в РФ: яке пекло від СБУ далі очікує на росіян

СБУ нищить два фронти росіян

Останнім часом удари по військових об’єктах країни-агресора суттєво посилилися і стали дійсно масовими. Про що говорять рекордні "ночі бавовн" в РФ? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питанні, проаналізувавши думки експертів.

У росіян вже значні труднощі

Політолог Олександр Черненко в ефірі телемарафону заявив, що рекордна кількість ударів дронів СБУ по російським військовим об’єктам свідчить, що наші спецслужбовці вийшли на новий рівень спецоперацій. СБУ б’є одразу по двом фронтам росіян – реальному та економічному.

Експерт підкреслює, що СБУ демонструє найважливішу якість у цій війні – системність.

"До одиночних щотижневих уражень ми звикли. І вони вже доставляли росіянам значні труднощі. Однак підлеглі Малюка виходять на ще вищий рівень. Тільки за одну ніч з 13-го на 14-те січня було уражено ряд об’єктів по всій росії – від НПЗ до складу боєприпасів. Ще рік тому кожне з таких уражень стало би "подією тижня" для всіх Сил оборони. Зараз же це "прильоти" всього за одну ніч", - акцентує екс-нардеп.

На думку політолога, найбільш важливим є удар по складах у Енгельсі.

"Навіть російські військові експерти визнають, що після ударів дронів СБУ по складах з боєприпасами, їх постачання на лінію фронту зменшилось. Зовсім інший паритет сторін у боєприпасах, у порівнянні з тим, що був рік чи, тим більше, два тому. А удари по складам з КАБами залишають росіян без ключової зброї. Очевидно, що кожний знищений на землі КАБ – це бомба, яка не впала на наші позиції на фронті, не зруйнувала черговий житловий будинок у прифронтових містах", - зазначив Черненко.

Ми справді почали завдавати масштабних ударів по агресору

Військовий експерт Defense Express Іван Киричевський в ефірі каналу Еспресо зазначив, що Україна вийшла на той рівень, коли можна стверджувати, що справді було завдано масштабного удару по військово-промислових спроможностях РФ.

"Палало прекрасно, що тут ще можна додати. Привертає увагу те, що, по-перше, було використано все-таки ті самі ATACMS на оперативно-тактичну глибину, тому що зазвичай чомусь ці ракети називають ракетами великої дальності, але це ракети малої дальності. Однак якось так цікаво вийшло, що для цих ракет знайшлися цілі не тільки на полі бою, але й у глибині території Російської Федерації. Зокрема, ті підприємства, які залучені до виробництва як мінімум артилерійських боєприпасів - це по-перше", - зауважив експерт.

За його словами, атака вночі 14 січня показує цікавий прецедент, а саме коли для обмеження авіації противника можна бити не суто по ній, а по паливній інфраструктурі.

"По-друге, те, що було повторно завдано удар, наприклад, в районі аеродрому Енгельс по нафтобазі "Кристал" і по нафтопереробному заводу. Це свідчить про те, що росіяни, можливо, не відмовилися від плану завдати масований удар стратегічною авіацією по нашій території. Такий успішний удар створює певний такий цікавий прецедент, тобто коли можна бити не безпосередньо по аеродромній інфраструктурі, а по, скажімо так, інфраструктурі паливного забезпечення", - прокоментував Киричевський.

Експерт зауважив, що суть полягає в тому, якщо літаки цілі, укриття неушкоджені, проте паливо для літаків немає, то сенс їхнього використання зникає.

"Важливими є удари по різних об'єктах хімічної промисловості, які виготовляють, зокрема, корпуси під безпілотники", - додав аналітик.

Читайте також на порталі "Коментарі" - що відбувається під Курськом: яка може бути нова ціль ЗСУ.