Про що говорить удар по Льгову: чи зможуть росіяни повернути всю Курщину до інавгурації Трампа

Завдяки Курській операції, Україні вдалося створити обмінний фонд

Останнім часом події в Курській області знову в центрі уваги. Зокрема, через намагання росіян витіснити ЗСУ з Курщини до інавгурації Трампа та через удар Сил оборони по пункту управління 810-ї окремої гвардійської бригади морської піхоти (ОБрМП) ЗС РФ. Хто міг перебувати у пункті управління? Чи реально ЗСУ витіснити українські війська з Курщини до інавгурації Дональда Трампа? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях. Проаналізувавши думки експертів.

Психологічний момент дається взнаки

Військовий оглядач Денис Попович в ефірі каналу "Київ 24" висловив припущення, що у пункті управління 810-ї окремої гвардійської бригади морської піхоти (ОБрМП) ЗС РФ, по якому напередодні вдарили Сили оборони, могли знаходитися офіцери з КНДР.

"У складі цієї бригади морської піхоти на Курщині включені й північнокорейські військові. То ж не виключено, що хтось із північнокорейських офіцерів міг постраждати. Ми знаємо, що Кім Чен Ин надає дуже великого значення присутністю цього контингенту в Курській області. Там вищий офіцерський склад керує цим контингентом. Але командний пункт – це надважливо. Звідти здійснюється управління військовою частиною, взаємодія, повне керування на полі бою", – сказав Попович.

Водночас він додав, що російські окупанти зможуть замінити вбитих командирів.

За словами експерта, основа бойового забезпечення – це безперервність командування. Будуть нові командири. Або поставлять нових командирів, або підіймуть тих, хто вцілів, підвищуючи у посаді. Тобто командування буде. Але це час, поки ця заміна буде відбуватися – це може вплинути на діяльність бригади на полі бою. Психологічний момент буде безумовно, буде вплив на бійців.

Росіяни хочуть повернути контроль над всією Курщиною до 20 січня

Співзасновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в ефірі каналу Еспресо висловив думку, що російське керівництво має плани витіснити підрозділи ЗСУ з Курської області до 20 січня 2025 року.

Експерт зауважив, що попри те, що росіяни змогли відновити контроль над частиною Курської області, Сили оборони продовжують утримувати значні території.

"Так, дійсно ми втратили частину контрольованих територій в Курській області. Однак це було ще кілька тижнів тому. Відповідно, нашим військам вдалось підготувати вигідні оборонні рубежі. Ворог продовжує тиснути. Ядром їхніх наступальних сил є повітряно-десантні війська, а також підрозділи морської піхоти. Застосовують росіяни там тактику м'ясних штурмів, які майже не припиняються. Також вони намагаються вклинитись в нашу оборону за допомогою механізованих штурмів", - наголосив він.

За його словами, Сили оборони провели досить масштабну роботу щодо мінних загороджень на території Курщини. Тому техніка росіян, яка намагається атакувати позиції ЗСУ, підривається на мінах. Власне, українські підрозділи також активно мінують територію й протипіхотними мінами. На території Курської області ведуть бойові дії одні з найкращих наших підрозділів, які мають у розпорядженні західну техніку.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Путін ховає військових КНДР: у чому зізналися полонені окупанти на Курщині.