Припинення вогню в Україні на десятиліття: на Заході розповіли, що для цього потрібно
Трампу потрібно переосмислити війну в Україні і сприймати її як історичний виклик
Мирні переговори застрягли, оскільки позиції обох сторін занадто відрізняються одна від одної. Тим часом президент США Дональд Трамп намагається покласти провину на Зеленського або Путіна, не беручи на себе відповідальність, навіть за свої власні помилки, пише Foreign Policy.
Трамп зробив ряд помилок щодо України, але досвід його попередників може стати корисним для виправлення ситуації. Путін наполегливо вимагає "демілітаризації" та "денацифікації" України, на що Київ, звісно, не погодиться.
"Те, що Україна не може прийняти, — це статус, який Путін хоче надати їй як території, підконтрольній Росії. Київ не визнає втрату своїх територій і не згоден обмежити свої оборонні можливості в майбутньому", — йдеться в статті.
Під час своїх спроб досягти мирної угоди Трамп зробив помилку, запропонувавши визнати Крим російським. Його прагнення до швидкого врегулювання війни не дало бажаного результату.
Оскільки повного врегулювання конфлікту наразі не досягти, Трамп і його переговорники повинні зосередитися на припиненні бойових дій, відкладаючи основні невирішені питання на наступний етап мирного процесу.
Але навіть якщо Трампу вдасться домогтися припинення вогню, нове питання виникне: чи зможе це припинення тривати довго.
Трамп має сприймати мир в Україні не як другорядну геополітичну задачу, а як справжній історичний виклик. Це подібно до процесу відновлення і реінтеграції Західної Німеччини в період холодної війни, де мир зберігався десятиліттями, незважаючи на труднощі.
Щоб побудувати стійкий мир, Трамп повинен переосмислити війну і зрозуміти шкоду, яку завдали його помилки. Він поводився так, ніби Україна — це тимчасова проблема, а Росія — довгострокова можливість. Насправді, все майже навпаки: Трамп не зможе припинити кровопролиття, якщо не вважатиме Росію головною перешкодою, а Україну — своїм ключовим досягненням.
Портал "Коментарі" писав, що чергова ініціатива російського диктатора Володимира Путіна щодо так званого перемир’я на 9 травня не має обертатися проблемою для Сил оборони України на полі бою, наголосила речниця 66-ї окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго Анастасія Блищик.