Плани "коаліції охочих" щодо України опинилися під загрозою зриву: у чому причина
Позиція США може зруйнувати плани європейців
"Коаліція охочих" на чолі з Великобританією та Францією мала гарантувати Україні безпеку після припинення вогню. Однак план ризикує забуксувати через незгоду приєднатись до цього процесу США. Про це пише Bloomberg.
За інформацією джерел видання, коаліція не змогла отримати жодних твердих зобов'язань від Білого дому щодо гарантій безпеки.
Міністри оборони групи зберуться до НАТО 10 квітня на тлі дискусій між Лондоном та Парижем про те, чи потрібна миротворчим силам "підтримка" з боку США. Прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер чітко дав зрозуміти, що такі сили будуть життєздатними лише за гарантій безпеки з боку США.
Європейські лідери намагаються здобути свою роль у переговорах під керівництвом США щодо припинення вогню в Україні. Великобританія та Франція намагалися переконати Дональда Трампа запропонувати авіацію, прикордонне спостереження та розвідку замість військ, але президент глава Білого дому категорично відмовився брати на себе такі зобов'язання.
Британські чиновники продовжують дотримуватися думки, що це залишається суттєвим компонентом коаліції – групи союзників ЄС, НАТО і тих, хто не входить до НАТО, які підтримали ідею про надання Україні гарантій безпеки. Лондон вважає, що має бути підтримка з боку США, оскільки гарантії безпеки США – це "єдиний спосіб" ефективно не дати Росії жодних шансів знову розпочати ескалацію.
Наголошується, що 15 країн погодилися надати війська для реалізації ініціативи Лондона та Парижа. Хоча НАТО не бере безпосередньої участі на цьому етапі, Канада та Австралія входять до країн, які запропонували свої війська для роботи разом з європейськими військами, за словами офіційних осіб.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чим закінчилась зустріч "коаліції рішучих" у Києві.