Підвищена небезпека: в Чорному морі рекордна кількість кораблів РФ

ВМС України повідомили, скільки кораблів РФ чергує в морях

Ворог вивів на бойове чергування в Чорне море 28 кораблів. Флот РФ присутній в акваторії Середземного моря, а ось в Азовському морі кораблів немає. Слід пам'ятати, що ситуація може змінитись всього за кілька годин. Саме стільки часу потрібно окупантам аби вивести на бойове чергування споряджений ракетоносій. Скільки кораблів РФ на чергуванні в морях повідомляють Військово-морські сили ЗС України.

Скільки кораблів РФ на чергуванні в морях

  • В Чорному морі 28 ворожих кораблів, з яких 6 є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 23 ракет;

  • в Азовському морі ворожі кораблі відсутні;

  • в Середземному морі 2 ворожі кораблі, з яких 1 є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 16 ракет.

Експорт РФ Чорним морем

Протягом минулої доби Росія продовжила порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS). Окупанти вимикають систему автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах. Так, за добу, в інтересах РФ прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Чорного моря – 1 судно, яке продовжило рух у напрямку протоки Босфор;

  • до Азовського моря – 2 судна, з них 0 рухалось з протоки Босфор.

Ситуація в Чорному морі

Спецпідрозділ Головного Управління Розвідки Міністерства Оборони України, відомий як "Group 13", виконав успішну операцію знищення патрульного корабля російського Чорноморського флоту під назвою "Сергій Котов". В ГУР показали момент влучання по кораблю.

Українські військові з першого дня війни завдають ударів по російських кораблях. Звісно в пам’яті у людей залишається флагман “Москва”, який символічно пішов на дно. Втім, загалом вже було знищено 13 російських кораблів та "поранено" ще 22. Військові оприлюднили мапу, де саме росіяни зазнали влучань.

Нагадаємо, 14 лютого Головне управління розвідки, взаємодіючи з усіма гілками Сил безпеки і оборони України, успішно знищило великий десантний корабель під назвою "Цезарь Куніков" Чорноморського флоту Росії. Місію здійснили військовослужбовці спецпідрозділу "Група 13" Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Ситуація в Азово-Чорноморському регіоні залишається стабільною завдяки діям Сил оборони України. Окупанти вимушені тримати кораблі-ракетоносії на безпечній відстані від українських берегів, зокрема, поблизу Новоросійська та Туапсе.