Підвищена небезпека: РФ вивела ракетоносії на бойове чергування

Речник ВМС пояснив, що означає присутність російських ракетоносіїв у Чорному та Середземному морях

Два російські ракетоносії з загальним залпом до 16 крилатих ракет "Калібр" виведено в акваторію Чорного моря. Чи є це ознакою підготовки до ударів і яку загрозу становлять російські кораблі, пояснив речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук.

За його словами, присутність ракетоносіїв вимагає підвищеної уваги, оскільки вони нерідко використовуються під час масованих ракетних атак у поєднанні з авіацією та іншими системами озброєння. Дмитро Плетенчук зазначив, що сам факт виведення ракетоносіїв у море ще не означає неминучого запуску ракет, однак така небезпека залишається постійною.

"Тут треба завжди дивитися вгору, бо вони зазвичай використовують під час масованих ударів разом із іншими системами озброєння: стратегічна авіація, ОТРК, морські носії крилатих ракет. І так само треба дивитися на кількість: якщо ми бачимо в морі більше одної одиниці, і знаємо, що готується, наприклад, напад з повітря, то, відповідно, можна розраховувати, що, імовірно за все, будуть застосовані й кораблі", — каже Дмитро Плетенчук.

Ще одним важливим фактором є присутність російських кораблів у Середземному морі. Хоча звідти запуски ракет по Україні не здійснювались, вони залишаються елементом постійної загрози.

"Треба небезпеку вважати такою, що присутня завжди. І ця акваторія найближча до нас, і Азово-Чорноморський район і Середземномор’я пов’язані між собою”, – зазначив речник ВМС України.

Водночас Плетенчук зауважив, що на шляху слідування ракет із цього регіону лежить повітряний простір країн-членів НАТО, що стримує Росію від використання цього маршруту, адже це могло б бути розцінено як напад на Альянс.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що Китай спустив на воду перший корабель-гігант. У чому його унікальність – читайте за посиланням.