Перемир’я Путіна на 9–10 травня: після цієї дати Трампа буде змушений зробити остаточний вибір

Перемир’я Кремля — це маніпуляція без реальних поступок, а ключовим залишається питання військової підтримки України з боку США

Російський правитель Володимир Путін оголосив одностороннє перемир’я на 9–10 травня, і цей крок може мати як політичні, так і військові наслідки. Таку думку озвучив голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак.

За його словами, такий крок Кремля має кілька прихованих цілей. По-перше, це демонстративна пауза для створення сприятливої картинки під час приїзду іноземних делегацій до Москви на святкування 9 травня. По-друге, перемир’я блокує будь-які реальні переговори зі США до цієї дати, адже Росія не демонструє готовності до компромісів.

Шлінчак переконаний, що Москва прагне змусити Україну прийняти її умови без жодних поступок, а затягування переговорів імітується через вигадані "безумовні ініціативи". З боку Кремля спостерігається спроба зірвати будь-які дипломатичні зусилля руками самої України.

Водночас він прогнозує, що одразу після 10 травня на Дональда Трампа очікує непросте політичне рішення — продовжувати брати участь у темі України чи переключитися на внутрішньоамериканський порядок денний у розпал президентської кампанії. Автор робить ставку на другий варіант.

"Нам головне — щоб США дали можливість купувати у них зброю", — підкреслює Шлінчак.

Також він наголосив, що саме оборонна підтримка України має залишатись пріоритетом у відносинах між Києвом і Вашингтоном.

Портал "Коментарі" писав, що Україна запросила європейських лідерів на саміт 9 травня в Києві, щоб продемонструвати єдність і рішучість перед обличчям агресії Росії. Проте не всі запрошені дали позитивну відповідь.