Переговори та заяви Зеленського: як це може вплинути на перебіг війни в Україні
Українське керівництво цілком справедливо дає жорстку відсіч усім намірам, у тому числі риторичним щодо наших територіальної цілісності та суверенітету
У вечірньому зверненні 4 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив про значні успіхи ЗСУ на Херсонщині, про переговори з керівництвом Індії, Італії та США, зокрема – що подякував американському президентові за черговий пакет військової допомоги, до якого увійшли HIMARS. Крім того, заявив, що підписав указ про визнання недійсними всіх указів Путіна щодо спроб анексії української території. Про що говорять дані переговори та заяви? Як ситуація у російсько-українській війні може розвиватися далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Наразі завдання України – максимально утримати контрнаступальний драйв
Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак зазначає, що наразі все виразніше видно, як українсько-російську війну намагаються трансформувати з переважно мілітаристської фази в політичну. Тому, пояснює він, уже кілька місяців інформаційний простір випробовується щодо переговорів і досягнення миру. Хоча, наголошує експерт, рішення РНБО України про неможливість вести переговори з Путіним і має спробувати зупинити нову хвилю компромісних інсинуацій у світі та всерйоз порушити питання про необхідність демонтажу путінського режиму в Москві та російських регіонах, що знаходяться під адміністративним та національним гнітом.
Він упевнений, що зараз завдання України – максимально утримати контрнаступальний драйв, продовжувати майстерно маневрувати на фронті, "вигризаючи" в окупантів анклави, бути в повній координації із західними партнерами для відбиття інформаційно-психологічних операцій Кремля з метою залякати ядерним апокаліпсисом та схилити західну. тиску на українську владу.
За його словами, ендгейм у цій війні ще далекий, оскільки навіть теоретична зміна влади в РФ не означає швидкого врегулювання ситуації з реконструкцією територіальної цілісності України.
Українське суспільство ніколи не сприйняло б переговори з Путіним
Андрій Сухарина, політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, розмірковує так:
Крім того, продовжує аналітик, це рішення чинить тиск на російські політичні еліти, по суті, говорячи – війна, санкції, приниження російської армії та невдоволення від мобілізації може припинитися, якщо Путіна більше не буде при владі. Тоді РФ з'явиться можливість домовитися з Україною.
Те, що наш президент веде переговори і з Індією, і з Італією, де утворився новий уряд – чудовий знак
Професор соціології Павло Федорченко-Кутуєв вважає, що останні події показують зростаючу міць України. Насамперед – наших збройних сил, їхніх успіхів на полі бою. Але й України як країни, суспільства, держави.
У свою чергу, путінська Росія пішла шляхом гітлерівської Німеччини, вирішивши, що основним критерієм істини є поле бою. Нацисти тієї Німеччини в результаті на полі бою знищені. На їхніх російських послідовників, які стали на той самий шлях, чекає та сама доля, упевнений Павло Федорченко-Кутуєв.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Путін підписав закони про анексію території України.