Переговори про Україну ведуть без України, нас поставлять перед фактом: Клімкін

Українці можуть поставити перед фактом за результатами мирних переговорів, які можуть проводити без України

Пропозиції мирних переговорів з РФ все частіше звучать від західних партнерів України. Однак колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін не виключає, що переговори про майбутнє України вже ведуться і без України.

“Нічого про Україну без України”, як переконували раніше західні лідери, сьогодні можуть ігнорувати, сказав Клімкін в інтерв’ю "BBC Україна".

“Дуже важливо зрозуміти, що без нас не мають ухвалювати рішень про нас, і нам дуже потрібно бути частиною цих рішень. Але говорити точно будуть без нас. І я впевнений, що і зараз вже говорять різними неофіційними, непублічними каналами”, — наголосив Клімкін.

На запитання, чи може Україна опинитися перед фактом готового документа, узгодженого без її участі, Клімкін визнав таку ймовірність. “Це дуже ймовірно”, — зазначив він.

За його словами, Путін взагалі не хоче говорити з представниками України.

“Путін взагалі не вважає нас співрозмовником. Він буде розмовляти з Трампом, з американцями, з європейцями, з китайцями. Він буде готовий закріплювати якимось шляхом понятійні домовленості. Але він не збирається ні про що домовлятися з нами. Він буде домовлятися через нашу голову і за нашою спиною”, - наголосив Клімкін.

За його словами, у Росії українців вважають частиною себе, тільки поганою частиною. Тож домовлятися з нами не будуть.

Він наголосив, що Україна повинна активно працювати з міжнародними партнерами, аби не допустити рішень, що ігнорують її інтереси. На його думку, Україна має пояснити, які наслідки матиме капітуляція Заходу перед Кремлем.

“Ми маємо показати наслідки капітуляції Заходу перед Путіним, і що це означає для Заходу, що це означає для поваги до Заходу в усьому світі, і чи взагалі буде існувати Захід в наступний момент після такої капітуляції”, — підсумував Клімкін.

Нагадаємо, що Британія та Франція, як писав портал “Коментарі”, таємно обговорюють можливість відправлення військ в Україну.