Павло Паліса розповів, скільки країн готові відправити свої війська в Україну
Наразі усі питання щодо гарантійних сил стримування перебувають на етапі обговорення, наголосили в ОП
10-12 країн вже висловили готовність долучитися до формування військового контингенту для України в межах розгортання гарантійних сил стримування після завершення війни. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Павло Паліса під час зустрічі з журналістами
Основні переговори наразі ведуться з Францією та Великою Британією, оскільки ці країни висловили готовність взяти на себе лідерство у процесі, наголосив Паліса. Окрім цього, розглядається залучення держав Балтії та Північної Європи.
Він також нагадав, що в Україні відбудеться зустріч військових представників Генеральних штабів у межах "коаліції охочих". Темою обговорення стане практичне військове планування, зокрема питання присутності контингенту.
За його словами, для ухвалення таких рішень необхідна синхронізація як військової, так і політичної складової. Лише після цього можна буде рухатися далі.
Паліса підкреслив, що найсильнішими гарантіями безпеки для України є дієздатні та потужні сили оборони з високим рівнем готовності.
На його переконання, незалежно від країни – Франція, Британія чи будь-яка інша – кожен підрозділ, розгорнутий навіть на умовно дружній території, повинен:
-
мати систему ППО для захисту з повітря;
-
забезпечити надійне логістичне розгортання;
-
мати засоби радіоелектронної боротьби;
-
координувати взаємодію з авіаційною компонентою;
-
у випадку військово-морської присутності – гарантувати захист і охорону морських сил.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що у Путіна розкрили важливі деталі переговорів у Ер Ріяді та висловилися щодо миротворців. Росія категорично проти розміщення іноземних миротворців на території України, оскільки вважає, що це лише подовжить конфлікт. Таку позицію висловив російський сенатор Григорій Карасін у програмі "Росія 24".
За його словами, зустріч делегацій США та Росії в Ер-Ріяді пройшла в спокійній та конструктивній атмосфері, однак не принесла значних результатів.Він також повідомив, що сторони обговорили механізми контролю за реалізацією "Чорноморської ініціативи", якщо вона буде відновлена. Крім того, обговорювали можливість підключення російських банків до SWIFT, однак конкретних термінів цього процесу поки що немає.