"Отруйні "шахеди" потруїли рятувальників": що відомо

Інформація про хімічні отруєння двох співробітників ДСНС від БпЛА Shahed 136/131 — не відповідає дійсності

У мережі поширюється неправдива інформація про те, що двоє рятувальників ДСНС нібито були госпіталізовані з хімічним отруєнням після огляду місця падіння ворожого БПЛА ("шахеда") у Полтавській області. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію МВС України, де заявляють, що ця інформація фейкова.

"Офіційно повідомляємо: жодного випадку хімічного отруєння серед працівників ДСНС у Полтавській області не зафіксовано. Ця інформація — фейкова. Усі підрозділи ДСНС на Полтавщині працюють у штатному режимі.

Будьте уважні! Не поширюйте фейки та довіряйте тільки офіційним джерелам інформації!", – наголошують в МВС.


Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що у Центрі протидії дезінформації РНБО підтвердили, що ворог використовує для ударів по Україні дрони-камікадзе типу "Шахед", споряджені отруйними речовинами. Центр верифікував цю інформацію у спецслужб та Державній службі з надзвичайних ситуацій України.

Відомо, що в одному з БпЛА виявлена капсула з концентрованою бойовою отруйною речовиною "CS" (іритант). Це високотоксична речовина подразнювальної дії. Ворожі БпЛА можуть розкидати капсули з отруйною речовиною з метою ураження людей. Натомість інформація, поширена деякими медіа, що самі корпуси російських дронів обробляються отруйними речовинами, не підтверджується.