ООН поставила Україну та Росію на один рівень у питанні порушення прав людини: реакція Лубінця
За словами омбудмиена, Україна неодноразово підкреслювала важливість висвітлення порушень міжнародного гуманітарного права з боку Росії.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець ознайомився з 41-ю періодичною доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини та висловився про деякі необґрунтовані твердження щодо України. Відповідні коментарі він опублікував на своїй сторінці в Telegram.
"У доповіді визнається наявність систематичних порушень прав людини з боку Росії в Україні, зокрема обстріли цивільної інфраструктури, тортури та страти українських військовополонених, незаконне захоплення майна на тимчасово окупованих територіях та використання дітей для військових цілей. Проте ряд висновків щодо України є помилковими. Я категорично не згоден з тим, що не були враховані наші зауваження та рекомендації, надані Офісом омбудсмана", – зазначив Лубінець.
Омбудсмен також прокоментував випадки катувань російських військовополонених, згаданих у доповіді, наголосивши, що Офіс генпрокурора вже розпочав розслідування, яке підтвердили відповідні відомства, включаючи Генеральний штаб ЗСУ та Міністерство оборони України. Лубінець уточнив, що ці факти потребують додаткової перевірки компетентними органами України.
"Порушення прав людини з боку України та РФ не можна порівнювати. Усім відомо, як повертаються українці з російського полону. До них застосовували катування, тортури, психологічний тиск, відмовляли в медичній допомозі. Деколи вони повертаються з травмами, які несумісні з життям", – зазначив він.
Лубінець також звернув увагу, що Україна неодноразово підкреслювала важливість висвітлення порушень міжнародного гуманітарного права з боку Росії, навіть незважаючи на відсутність доступу до місць утримання в Росії.
"У той час як Україна надає доступ міжнародним організаціям для перевірки та складання звітів, Росія відмовляється це робити. Це зовсім різні підходи! Тому мене обурює, коли ООН порівнює порушення з обох боків. Це абсолютно неприйнятно", – підсумував Лубінець.
Портал "Коментарі" також писав, що в доповіді ООН Україну критикують за нібито недостатнє обґрунтування розпуску релігійних організацій, зокрема Української православної церкви Московського патріархату.